معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی نیشابور با ا علام این خبر گفت: بازرسی های مستمر کارشناسان از باشگاه های شهرستان همچنان ادامه دارد.

دکترهادی حسین زاده درگفتگو با وب دا بیان کرد: با کاهش درصد ابتلا به کرونا و بازگشایی باشگاه های ورزشی، بازرسی های مشترک نمایندگان اداره طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو، بهداشت محیط معاونت بهداشت، اداره ورزش و جوانان و پلیس اماکن از باشگاه های ورزشی شهرستان ادامه دارد.

مسئول اداره فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل دانشکده در حاشیه این بازدید بیان کرد:  براساس قوانین حاکم بر باشگاه های ورزشی در خصوص مشاوره ی تغذیه و مکمل ها،  ارائه هرگونه رژیم غذایی، برنامه غذایی، انواع مکمل های تغذیه ای یا تزریقی در محیط باشگاه ممنوع می باشد و با متخلفان برخورد قانونی لازم صورت خواهد گرفت.

مهندس مریم کلاهدوز افزود: مربی ورزشی صلاحیت تجویز برنامه غذایی و مکمل های تغذیه ای را ندارد و بنابراین افراد بایستی جهت دریافت برنامه غذایی و انواع رژیم های درمانی به مشاور تغذیه مراجعه نموده و مکمل های تغذیه را نیز از داروخانه های معتبر خریداری کنند.

وی در پایان از همشریان خواست قبل از خرید هرگونه مکمل تغذیه ای با مشاور تغذیه یا پزشک مشورت و  نسبت به استعلام برچسب اصالت کالا اقدام کنند و از خرید کالاهای مشکوک، بدون پروانه و برچسب اصالت جدا خودداری نمایند.