سرپرست معاونت غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی نیشابوراز کشف انبار پخش گیاهان دارویی و عرقیات غیر مجاز خبر داد.

دکتر هادی حسین زاده در گفتگو با وب دا بیان کرد: در بازرسی مشترک یک واحد  انبار گیاهان دارویی غیر مجاز که اقدام به توزیع و پخش  گیاهان دارویی در عطاری های سطح شهر داشت توسط کارشناسان  اداره فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو و با همکاری و مشارکت بهداشت محیط معاونت بهداشتی، معاونت درمان و اتاق اصناف شناسایی و کشف شد.

دکتر حسین زاده ادامه داد: در این بازدید ضمن شناسایی و کشف انبار در بررسی های اولیه مشخص شد این انبار در سامانه جامع انبار های وزارت صمت ثبت نشده است.

در این خصوص مسئول اداره فرآورده های طبیعی سنتی و مکمل مریم کلاهدوز عنوان داشت: در این گشت مشترک بالغ بر 40 قلم انواع دارو غیر مجاز، مشتمل بر انواع دارو های چاقی و لاغری، زیبایی و همچنین دارو های تقلبی از این انبار کشف و  ارزش ریالی کالاهای مکشوفه   بیش از  500 میلیون ریال برآورد شد که طی تذکر در محل، مسوول مربوطه متعهد شد در اسرع وقت جهت اخذ پروانه کسب و طی روال قانونی ثبت شرکت در سامانه ttac اقدام نماید.

در پایان سرپرست معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی خاطر نشان کرد:  همشهریان گرامی میتوانند جهت تهیه انواع داروها، چه با منشا گیاهی و چه غیر گیاهی فقط از طریق داروخانه اقدام نموده و در صورت نیاز به انواع گیاهان دارویی و ادویه جات یا عرقیات از طریق عطاری ها اقدام نمایند.