مدیر گروه گسترش و توسعه شبکه معاونت بهداشت از اختصاص 5  مرکز خدمات جامع سلامت در نیشابور برای ارائه خدمات سرپایی و نمونه گیری جهت انجام آزمایش کووید-19، به مراجعان مشکوک به کرونا ویروس خبر داد.

مهندس فرامرز شیرازی بیان کرد: مجتمع کلینیک های بهداشتی واقع در خیابان شریعتی از ساعت 8 تا 24، مرکز شماره یک شهری واقع در بلوار جمهوری از ساعت 8 تا 24، مرکز شماره سه شهری  واقع در خیابان چهاده معصوم از ساعت 7:30 تا 13:45، مرکز شماره چهار شهری واقع در خیابان کمال – کمال12 از ساعت 7:30 تا 13:45، مرکز شماره هشت شهری واقع در بلوار جانبازان از ساعت 7:30 تا 13:45، مرکز عشق آباد در بخش میان جلگه، مرکز چکنه در بخش سرولایت هفت مرکز نمونه گیری سرپایی مطابق با دستورالعمل مصوبات کارگروه دانشگاهی مقابله با گسترش پیشگیری از بیماری کرونا ست.

وی افزود: مراجعه کنندگان می توانند از پنجم آبان ماه با داشتن دستور پزشک به مراکز منتخب جهت نمونه گیری مراجعه نماییند و  همچنین از شهروندان محترم تقاضا دارم در صورت مراجعه به مراکز تمامی شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نمایند.

وی  در ادامه گفت:  دوران کمون بیماری کووید- 19 که حدود 14-3 روز می باشد و بطور متوسط در طی 5-4 روز پس از تماس، علائم آشکار می شود. حدود 80 % بیماران مبتلا به کووید-19 بدون علامت و یا دارای علائم خفیف تا متوسط هستند و در حدود 15 %موارد مبتالیان با علائم شدید و نیازمند بستری مراجعه می کنند و در 5 %موارد شرایط بیمار بحرانی شده و ممکن است نیازمند بستری در ICU و مراقبت های ویژه باشد، این تصمیم در راستای کنترل بیماری و شیوع آن گرفته شده و از شهروندان درخواست داریم تا در خصوص اجرای هرچه بهتر این مصوبه، مسوولان دانشکده علوم پزشکی را یاری نمایند.

مهندس فرامز شیرازی در پایان ابراز امیدواری کرد که با همکاری مستمر شهروندان گرامی و رعایت دستورالعمل ابلاغی، به زودی شاهد کنترل و ریشه کنی این بیماری در سطح کشور باشیم.