جلسه آموزش و پیشگیری از کووید-19 ویژه مدیران اجرایی و دبیران بخش ها،  با حضور معاون بهداشت دانشکده برگزار شد.

دکتر عصمت تقی آبادی معاون بهداشت ضمن تبریک حلول ماه مبارک ربیع الاول گفت: در شرایط اپیدمی کووید-۱۹ تنها با فرآیند درمان بیماران ما نمی توانیم این اپیدمی را کنترل کنیم و در این شرایط جهت کنترل و آموزش، حوزه بهداشت باید با جدیت وارد عمل شود.

دکتر عصمت تقی آبادی ادامه داد: در زمان بحران شرکای سلامت همیشه در کنار حوزه بهداشت و درمان حضور داشته اند و در حال حاضر جهت کنترل این اپیدمی باید از سفیران سلامت و داوطلبان سلامت کمک بگیریم تا گامی موثر در این زمینه برداشته شود.

وی ضمن اهمیت مدیریت زمان گفت: در بیماری های واگیر زمان بسیار اهمیت داردو باید بیماریابی فعال و از سطح یک همراه با ثبتیات و پیگیری صورت پذیرد تا بتوانیم در مراحل اولیه، این بیماری را کنترل کنیم.

مهندس فرامرز شیرازی مسئول گسترش و توسعه شبکه معاونت بهداشت افزود: ما باید از ظرفیت تمام دهیاران، شوراها، سفیران سلامت و... جهت پیشگیری از کووید-۱۹ استفاده نماییم و شعار هر خانه یک پایگاه سلامت را محقق کنیم.

دکتر عصمت تقی آبادی در پایان ضمن تشکر از تمامی کارکنان حوزه بهداشت گفت: ما باید از تمامی ظرفیت های درون بخشی و برون بخشی جهت کنترل کووید-۱۹ استفاده نماییم و از همکاران تقاضا دارم نظام مراقبت سلامت را تا کنترل کووید ۱۹ ادامه دهند.

جلسه آموزش و کنترل کووید-۱۹ یک شنبه بیست و هفتم مهرماه در سالن همایش معاونت بهداشت برگزار شد.