معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور از آغاز هفته سلامت بانوان خبر داد.
دکتر عصمت تقی آبادی گفت: همه ساله هفته پایانی مهر ماه به عنوان هفته سلامت بانوان ایران نام گذاری می شود.در سال جاری این هفته در شرایطی برگزار می گردد که جهان درگیر اپیدمی کووید 19 می باشد.اگرچه میزان ابتلا و مرگ و میر در مردان بیشتر است اما تاثیر طولانی مدت این همه گیری بر سلامت جسمی،روانی و اجتماعی زنان می تواند آسیب هایی به خانواده و جامعه وارد نماید.
مشاور امور بانوان و خانواده دانشکده علوم پزشکی ادامه داد: نگرانی های مرتبط با سلامت زنان، افزایش وظایف و مسئولیت های زنان در همه گیری کرونا، وظایف سنگین زنان برای اداره امور فرزندان در شرایط خاص مدارس، مشکلات ناشی از مرگ همسر، فشار های ناشی از تعطیلی، قرنطینه و از دست دادن شغل و... مسائلی هستند که آسیب هایی به سلامت جسمی، روانی و اجتماعی زنان وارد خواهد کرد.
وی افزود: زنان برای گذشتن از این موقعیت نیازمند آگاهی و حمایت همه جانبه خانواده و جامعه می باشند.
دکتر عصمت تقی آبادی درپایان ضمن تشکر از تمامی همکاران عزیز به ویژه بانوان شاغل در حوزه سلامت که خالصانه برای حفظ و ارتقای سلامت مردم تلاش می کنند از تمامی مدیران دولتی و غیر دولتی، سازمان ها و نهاد ها درخواست کرد که شرایط بانوان را در این دوره خاص درک و آنان را در عبور از این مرحله یاری کنند.