سرپرست معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور در گفتگو با وب دا گفت: کارشناسان بهداشت محیط معاونت بهداشت در دو هفته اخیر (از بیست و یکم تیرماه الی پنجم مرداد ماه) بیش از دو هزار و200بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و... انجام داده اند.

دکتر محمدرضا داوریان گفت: در راستای اجرای گام دوم فاصله گذاری اجتماعی، بازدیدهای بهداشت محیطی ما همزمان با سراسر کشور تشدید شد و همکاران گروه بهداشت محیط حداکثر تلاش خود را در جهت کنترل عوامل محیطی به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا انجام داده اند.

این مقام مسئول در ادامه بازدید از قهوه خانه ها، مراکز فروش مواد غذایی و عطاری ها، پارک ها و مراکز بازی کودکان، و حتی مراکز درمانی و پزشکی را از جمله بازدیدهای مهم برشمرد و یادآور شد: که در این بازدیدها 150 مرکز متخلف به مراجع قضایی معرفی شد و بیش از 100 کیلوگرم مواد غذایی غیربهداشتی معدوم گردید.

دکتر داوریان توقیف 114 عدد و جمع آوری 30 عدد قلیان را از نتایج بازدید شبانه کارشناسان بهداشت محیط، اداره صمت و نیروی انتظامی برشمرد و تصریح کرد: دخانیات علاوه برابتلای بیبماری های غیر واگیر در ابتلاء به کووید_19 بسیار موثر بوده و بازدید از این مراکز در دستور کار این اداره قرار دارد.

داوریان در پایان افزود: همشهریان می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در شبانه روز با تلفن 190تماس بگیرندتا اقدامات نظارتی در اسرع وقت صورت پذیرد.