مدیرگروه بهداشت حرفه ای معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور، از برخورد قانونی و تعطیلی پنج مرکز ارائه خدمات و فروشگاه در این شهرستـان خبر داد.

مهندس علی جهان پاک به وبدا گفت: رعایت دستورالعمل های بهداشتی نقش مهمی در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا خواهد داشت لذا کارشناسان بهداشت حرفه ای معاونت بهداشت حداکثر تلاش خود را برای بازدید و نظارت مستمر از فروشگاهها و صنوف فنی، خدماتی و ... به کار بسته اند و در هر بازدید ضمن آموزش و اخطار کتبی، با افرادی که نسبت به رعایت دستورالعمل ها بی توجه بوده اند برخورد می گردد.

مدیر گروه بهداشت حرفه ای تعطیلی یک جایگاه سی ان جی، یک فروشگاه لوازم خانگی، یک دفتر بیمه، یک کارگاه ریخته گری و یک مرکز تعویض پلاک را از موارد پلمب شده در هفته پایانی تیرماه برشمرد و افزود: کارشناسان بهداشت حرفه ای در مدت چهار روز بیش از 210 مورد بازدید از صنوف مختلف داشته اند. همچنین بیش از سیصد نفر را به صورت چهره به چهره یا گروهی در محل آموزش داده اند.

مهندس جهان پاک با اشاره به همکاری های خوب سازمان های نظارتی با دانشکده تصریح کرد: در این مدت همچنین تعداد هفده اداره نیز مورد بازدید قرار گرفته اند که 9 مورد به صورت مشترک با سایر سازمان های نظارتی و هشت مورد به صورت مجزا توسط کارشناسان دانشکده بازدید شده اند.

این مقام مسئول صدور 19مورد اخطاریه را از سایر اقدامات انجام شده برشمرد و افزود: طبق بازدیدهای صورت گرفته از صنوف مختلف، حدود 64درصد (145مورد) پروتکل های بهداشتی را رعایت می نمایند که متأسفانه آمار قابل قبولی نیست و غلبه به این بیماری مشارکت حداکثری اقشار مختلف در رعایت دستورالعمل های بهداشتی را بیش از پیش می طلبد.

مدیرگروه بهداشت حرفه ای در پایان با اشاره به اهمیت همکاری مردم در انعکاس تخلفات بهداشتی، از همشهریان عزیز درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در شبانه روز با تلفن 190تماس بگیرند.