به گزارش وبدا در ادامه اجرای گام دوم فاصله گذاری اجتماعی، کارشناسان بهداشت محیط نیشابور عصر پنجشنبه دوم و جمعه سوم مردادماه 99 از اماکن عمومی به ویژه پارک ها و بوستان های این شهرستـانبازدید کردند.

مدیرگروه بهداشت محیط معاونت بهداشت ضمن اعلام این خبر به وبدا گفت: نظارت های بهداشت محیط یکی از مهم ترین عوامل مؤثر در کاهش بیماری و قطع مسیر انتقال ویروس می باشد. لذا کارشناسان بهداشت محیط، نظارت بر اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، به ویژه مشاغل پرخطر را در دستورکار خود دارند.

مهندس سعید یگانه پور با اشاره به روند افزایشی بیماران کووید 19در شهرستـان، رعایت مسائل ساده بهداشتی را بسیار موثر دانست و خاطرنشان کرد: تجمع در پارک ها و بوستان ها، به ویژه استفاده از وسایل ورزشی و وسایل بازی می توانند به عنوان عامل انتقال ویروس تلقی شوند و گندزدایی مداوم آنها توسط شهرداری از اهمیت بالایی برخوردار است. وی افزود: اگر به دنبال کاهش و کنترل کووید -19هستیم باید همه سازمان هاو ادارات دولتی، خصوصی و مردم نهاد و شرکای سلامت، دقت و نظارت کافی را در اجرای دستورالعمل های بهداشتی داشته باشند و از مردم عزیز به ویژه همشهریان بزرگوار نیشابوری می خواهیم که حتی الامکان از ترددهای بی مورد خودداری نمایند، تنها در صورت ضرورت با زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی از منزل خارج شوند و حتی الامکان از تجمع در اماکن عمومی به ویژه پارک ها پرهیز کنند. 

مهندس فاطمه تقوی، کارشناس بهداشت محیط معاونت بهداشت نیز با اشاره به بازدید های قبلی کارشناسان بهداشت محیط از پارک های ، حضور چهار تیم بهداشتی را در این برنامه یادآور شد و تاکید کرد: هدف ما آموزش و راهنمایی همشهریان عزیز است و با همکاری شهرداری در جاهایی که امکان انتقال عفونت بالا باشد نسبت به حصارکشی با نوار و عدم اجازه تردد مردم اقدام خواهد شد.

مهندس تقوی در ادامه، همکاری شرکای سلامت از جمله مسئولین سازمان پارک ها و فضای سبزو فرهنگی ورزشی شهرداری، اداره نظارت بر اماکن نیروی انتظامی و ....را یکی از عوامل نیل به موفقیت در نظارت های بهداشتی دانست و از همکاری همه شرکای سلامت و همشهریان قانونمند که بازدن ماسک و حفظ فاصله اجتماعی به سلامت خود و دیگران احترام می گذارند تشکر کرد.

مهندس یگانه پور در پایان از همشهریان عزیز درخواست کرد فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مداوم دست با آب و صابون را فراموش نکنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در شبانه روز با تلفن 190تماس بگیرند.