در بیست وپنجمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ۷۴ هزار نفر مشارکت خود را نهایی کردند که از این تعداد ۵۱۴ نفر از ۵۳ رشته در ۷ بخش حائز رتبه شدند و دانشکده علوم پزشکی نیشابور ۱۴ مقام کشوری را از آن خود کرد.

به گزارش وب دا به نقل از مفدا، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی نیشابور از کسب ۱۴ مقام کشوری در جشنواره قرآنی هدهد خبر داد.

مهندس منصور نعیم آبادی ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت زینب (س) و گرامیداشت روز پرستار از زحمات و حمایت‌های رئیس دانشکده، معاونین، مدیران و همه همکاران، اساتید و دانشجویانی که در بیست و پنجمین جشنواره قرآنی حمایت و شرکت نمودند، تشکر کرد.

نعیم آبادی با ابراز خرسندی از کسب این موفقیت، بیان کرد: ۴۰۰۰ نفر استاد، دانشجو و کارمند در دانشکده علوم پزشکی نیشابور مشغول به فعالیت هستند که با ثبت نام بیش از ۵۰ درصد ظرفیت دانشکده، پیشرفتی ۴ برابری در تعداد ثبت نام کنندگان در بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت داشته ایم.

وی با اشاره به ثبت نام ۲۰۵۲ نفر در جشنواره تصریح کرد: تعداد ۱۶۳۸ کارمند، ۸۲ استاد و ۳۳۲ دانشجو در این دوره از جشنواره قرآنی هدهد ثبت نام کردند که با رشد ۵ برابری نسبت به پارسال ۸۶ نفر به مرحله کشوری راه یافتند.

معاون فرهنگی و دانشجویی افزود: در کسب مقام کشوری رشد ۷ برابری داشتیم و با کسب ۱۴ رتبه کشوری در بخشهای مختلف جشنواره از رنکینگ ۳۲ به ۷ کشوری و هم ردیف با دانشگاه های تبریز، قم، مشهد و اهواز ارتقا یافته ایم.

گفتنی است مراسم اختتامیه یادوآره شهید حاج قاسم سلیمانی سه شنبه دوم دی ماه با حضور دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و تقدیر از ۱۸ برگزیده به نمایندگی از مجموع برگزیدگان این دوره از جشنواره، به کار خود پایان داد.

مقام آورندگان مرحله کشوری در دانشکده علوم پزشکی نیشابور به شرح ذیل می باشد:

در بخش ادبی: محمدحسین محمدی نژاد

در بخش معارف اسلامی: مهدی الهیان، سمانه مصدق نیشابوری، رباب دهقانی، سمانه حسین آبادی، حمیدرضا تدین، علیرضا فرهادی، فاطمه درودی، مصطفی مومنی، محبوبه چمبری، فاطمه سلطان صارمی راد

در بخش ادبی: فاطمه چزگی، حمیدرضا قهرمانی

در بخش ویژه: سیدیاسین الاهی