سرپرست معاونت فرهنگی ودانشجویی دانشکده علوم پزشکی نیشابور، اقدامات این معاونت را در زمان بازگشایی دانشکده تشریح کرد.

مهندس منصور نعیم آبادی در گفت و گو با وب دا ضمن تشریح فعالیت‌های دانشکده در حوزه دانشجویی از ابتدای دوران شیوع کرونا، اظهار کرد: طی ایام تابستان سلف سرویس، سرویس های حمل و نقل دانشجویی و خوابگاه ها، ضد عفونی و گندزدایی شد و تمامی فرش های خوابگاه شست و شو شد.
وی ادامه داد: با اعلام حضور دانشجویان کارورز، در راستای آماده سازی خوابگاه های دانشجویی و رعایت دستورالعمل های مربوط به کرونا، جلسات متعددی با حضور مسئولان معاونت آموزشی و مدیریت دانشجویی برگزار شد. در این جلسات تعداد دانشجویان و ظرفیت نهایی خوابگاه‌ها برای اسکان ۹۰ نفر به تفکیک ۶۰ دانشجوی دختر و ۴۰ دانشجوی پسر اعلام شد.
 سرپرست معاونت فرهنگی ودانشجویی خاطر نشان کرد: اولویت‌ اصلی ایجاد شرایط ایمن برای اسکان دانشجویان بود در همین راستا خوابگاه خیام و خوابگاه غزالی در دو طبقه و سرویس بهداشتی مجزا در هر اتاق، واقع در مجتمع‌های رفاهی فرهنگیان اجاره شد که به صورت مشارکتی اداره می‌شود.

مهندس نعیم آبادی با اشاره به تفکیک دانشجویان بالینی از غیربالینی، اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های ما رعایت شیوه نامه های بهداشتی مرتبط با کرونا در خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه است که با جدیت پیگیری می‌شود به همین جهت اتاق دانشجویان بالینی و غیربالینی مجزا از هم می‌باشد و هر یک از طبقات خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه به یکی از این گروه ها اختصاص یافته است ضمن اینکه قبل از حضور دانشجویان همه ‌اتاق‌ها شامل تخت‌ها، میزو کمدها، راه پله و ... نظافت و ضدعفونی شده است.

وی با اشاره به ضدعفونی خوابگاه اظهار کرد: در راستا رعایت شیوه نامه های بهداشتی از همان ابتدا وسایل حفاظتی همچون ماسک و مواد ضدعفونی کننده دست و سطوح برای دانشجویان مستقر در خوابگاه تامین شد، به گونه‌ای که روزانه دو عدد ماسک و هندراپ علاوه بر بسته حفاظتی(ماسک، هندراپ) که برای بالین و فضاهای کار آموزی تحویل دانشجویان می‌شود، برای استفاده در خوابگاه تامین شده و محلول ضدعفونی در ابتدای ورودی خوابگاه نصب شده است و با افزودن جاکفشی در ورودی خوابگاه از آوردن کفش ها به داخل راهرو خوابگاه جلوگیری به عمل می‌آید و تمام سطوح خوابگاه به طور روزانه حداقل یک بار در روز ضدعفونی می‌شود.

مهندس نعیم آبادی با اشاره به اجرای پروسه غربالگری دانشجویان گفت: هم اکنون ۹۰ دانشجو در این دو خوابگاه در اتاق‌های ۲، ۳ و ۴ نفره اسکان داده شده‌اند و آموزش های لازم جهت پیگیری وضعیت حال عمومی دانشجویان در موارد مشکوک به کرونا داده شده است و روزانه شرح حال دانشجویان ساکن در خوابگاه دریافت می شود که خوشبختانه تاکنون مورد مشکوکی گزارش نشده است.
وی افزود: در هر یک از خوابگاه ها یک اتاق به قرنطینه افراد مشکوک به کرونا اختصاص یافته است تا در صورت لزوم دانشجوی مشکوک به کرونا سریعا به اتاق قرنطینه منتقل شده و در صورت ابتلا اقدامات درمانی برای او انجام شود.
سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشکده افزود: آشپزخانه مجموعه رفاهی فرهنگیان طرف قرارداد دانشکده می‌باشد و وعده های غذایی صبحانه، ناهار و شام با کیفیت عالی و به صورت بسته بندی در ظروف یک بار مصرف به دانشجو تحویل می‌شود. وی اذعان داشت جهت رفاه حال دانشجویان بسته های غذایی در محل خوابگاه و همچنین سلف سرویس مرکزی توزیع می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: بازدیدهای مستمر از روند ضد عفونی و گندزدایی خوابگاه ها، رعایت شیوه نامه های بهداشتی در آماده سازی بسته های غذایی انجام می شود.
مهندس نعیم آبادی با تاکید بر حفظ فاصله گذاری اجتماعی افزود: نظر به رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله مناسب بین دانشجویان، تعداد وسایل ایاب و ذهاب افزایش یافته است و وسایل نقلیه با نصف ظرفیت خود خدمات رسانی می‌کنند.

وی همچنین بیان کرد: با توجه به ادامه فعالیت های آموزشی به صورت مجازی در سامانه نوید و تقاضای دانشجویان نسبت به افزایش حجم اینترنت، حجم اینترنت دانشجویان از دو گیگ به پنج گیگ افزایش یافت.

در پایان ضمن تشکر از تلاش همکاران معاونت فرهنگی و دانشجویی گفت:  امیدواریم دانشجویان عزیز با رعایت نکات بهداشتی در حفظ سلامتی خود و دوستانشان کوشا باشند.