مدیر شبکه بهداشت و درمان فیروزه در گفتگو با وب دا از واکسیناسیون ٧٠ درصد جمعیت بالای ١٢ سال و بیش از ٧٨ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال تحت پوشش این شبکه خبر داد.

دکتر مجید خجسته پور اظهار داشت: از آغاز برنامه واکسیناسیون کووید۱۹ در این شهرستان تاکنون با همکاری خوب مردم و پیگیری تیم های واکسیناسیون مجموعا ٣٣ هزار و ۴٩١ دوز واکسن تزریق شده است و ۴١ درصد از افراد واکسینه شده هردو دوز واکسن را دریافت کرده اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فیروزه افزود: در حال حاضر تمامی دانش آموزان بالای ١٢ سال و متولدین ١٣٨٨ و قبل از آن می توانند با مراجعه به پایگاه های واکسیناسیون شهرستان فیروزه جهت دریافت واکسن کرونا اقدام نمایند و واکسن سینوفارم جهت دوز اول و دوم، واکسن آسترازنکا و برکت جهت دوز دوم در پایگاه های واکسیناسیون شهرستان موجود می باشد.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به آخرین رنگبندی شهرستان فیروزه در سامانه ماسک گفت: طبق آخرین بروزرسانی سامانه ماسک، وضعیت شهرستان فیروزه زرد می باشد و مردم نباید تغییر رنگبندی را به معنای کاهش بیماری تلقی کنند بلکه چرخه انتقال ویروس همچنان فعال است و شهروندان بایستی در کنار رعایت همه پروتکل های بهداشتی، جهت انجام واکسیناسیون به عنوان عامل اصلی کاهش مرگ و میر بر اثر بیماری کرونا اقدام نمایند.