تقویم روز
امروز دوشنبه 22 مهر ماه 1398 ساعت 05:19 ق ظ

 

 

 

 

 

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

نجات جان بیمار با مسمویت شدید 1

رئیس مرکز آموزشی و پژوهشی و درمانی 22بهمن از نجات جان بیمار با مسمومیت شدید با قرص برنج خبر داد .

دکتر امید رضا امینی در گفت و گو با خبر نگار وبدا گفت :بیمار آقای جوان26ساله که بدنبال مسمویت شدید با قرص برنج در شامگاه 14مرداد به اورژانس این مرکز مراجعه نموده بود با تلاش بی وقفه و خستگی ناپذیر تیم درمانی از مرگ حتمی نجات یافت .

وی افزود : پس از اخذ شرح حال و اقدامات اولیه و با توجه به وخامت وضعیت بالینی و اختلال قلبی تنفسی بلافاصله توسط متخصص طب اورژانس و پرستاران کشیک عملیات احیا (CPR)آغاز شد و بعد از حدود یک و نیم ساعت خوشبختانه علائم حیاتی بیمار به  پایداری نسبی رسید  و در ادامه با کمک متخصص داخلی کشیک سیر درمان بیمار به بهترین نحو مدیریت شد  .

بیمار در نهایت با هماهنگی ستاد هدایت جهت ادامه درمان به بخش مسمومین بیمارستان امام رضا مشهد با تیم مجرب پرستاری و تجهیزات احیا اعزام شد و با پیگیری های انجام شده حال عمومی بیمار مساعد گزارش شده است.

درپایان دکتر امینی از تلاش همکاران طب اورژانس آقای دکتر علیمردانی و خانم دکتر جوانی وآقای  دکتر ابدانی متخصص داخلی و تیم احیای پرستاری شیفت بخاطر وظیفه شناسی و ارائه درمان های اورژانسی که منجر به نجات جان بیمار گردید تشکر و قدر دانی کرد .

شایان ذکر می باشد  مسمومیت با قرص برنج یکی از خطرناکترین موارد مسمومیت بوده که با خطر مرگ و میر بالای  همراه می باشد .

اخبــار مهــم
آرشیو اخبار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پیوند های مفید