تقویم روز
امروز دوشنبه 22 مهر ماه 1398 ساعت 05:05 ق ظ

 

 

 

 

 

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

انجام نفروستومی (PCN) برای اولین بار در نیشابور1

برای اولین بار در نیشابور عمل نفروستومی پرکوتانه (PCN ) تحت راهنمایی سونوگرافی انجام شد.

دکتر محسن غفور پور در این خصوص به خبرنگار وب دا گفت: برای اولین بار در نیشابور در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی 22بهمن بیمار مبتلا به سرطان مثانه که هیدرونفروز شدید کلیه ها(تجمع آب در کلیه ها) و افزایش کراتنین وی از طریق دیالیز برطرف نشده بود؛ تحت عمل نفروستومی پرکوتانه اورژانسی قرار گرفت.

این متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ادامه داد: با توجه به نیاز به درمان اورژانسی بیمار، در بخش اتاق عمل با راهنمای دستگاه سونوگرافی، نفروستومی پرکوتانه(بازکردن لگنچه کلیه از روی پوست با سوزن مخصوص) انجام شد و مشکل افزایش کراتنین و هیدرونفروز شدید کلیه های  بیمار برطرف شد.

نفروستومی پرکوتانه به درمان غیر جراحی نارسایی انسدادی و انسدادهای پر خطر کلیوی می گویند که در این روش بیمار نیاز به بی هوشی نداشته و خطری از این جهت متوجه وی  نمی شود.

روابط عمومی مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی 22بهمن از خانواده مرحوم شمشیرگران به جهت تهیه دستگاه سونوگرافی پرتابل که در اتاق عمل و بر بالین بیماران بد حال قابل استفاده می باشد تقدیر کرد.

اخبــار مهــم
آرشیو اخبار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پیوند های مفید