معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی نیشابور از تشدید نظارت بر عطاری های شهرستان خبر داد.

دکتر هادی حسین زاده در گفتگو با وب دا بیان کرد: به دنبال گزارش های واصله از چندین مورد مسمومیت شهروندان با قرص برنج (فسفید آلومینیوم)، با  نظارت های دوره ای و مستمر  کارشناسان اداره فرآورده های طبیعی وسنتی این معاونت، از عطاری های شهرستان، از فروش احتمالی این فرآورده در عطاری ها ممانعت می شود.

مسئول اداره فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل افزود: در راستای  ابلاغیه سازمان غذا و دارو در سال 1397 فروش و توزیع قرص برنج ممنوع اعلام شده است و به دلیل خطر بالقوه این ترکیب شیمیایی بر سلامت انسان و بعضا منجر به مرگ شدن درصورت مصرف این فرآورده ، فروش آن درکلیه عطاری ها ممنوع می باشد.

مهندس مریم کلاهدوز ادامه داد: از ابتدای سال 1400 از عطاری های سطح شهر 40 مورد  بازدید توسط کارشناسان اداره  فرآورده های طبیعی وسنتی صورت گرف که در صورت مشاهده قرص برنج در عطاری ها با فرد متخلف برخورد قانونی می شود.

دکترهادی حسین زاده در پایان خاطر نشان کرد: از اقشار مختلف مردم  درخواست می گردد برای دریافت هرگونه خدمات که با سلامت آنها ارتباط دارد، مراقب افراد سودجو و منفعت طلب باشند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف درعطاری ها ، موارد را از طریق تماس با شماره تلفن 43352311 داخلی202 به اداره نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا ودارو اطلاع دهند تا در کمترین زمان رسیدگی گردد.