به گزارش روابط عمومی معاونت درمان، مدیر نظارت و اعتباربحشی اظهار داشت: در پی بازدیدهای کارشناسان نظارت بر درمان، یک باب منزل مسکونی که محل فعالیت غیرقانونی و دخالت در امور پزشکی بود پلمپ شد.

جلال کمالی فرد با اشاره به پلمپ این محل در چند ماه قبل گفت: در این واحد غیرمجاز فعالیت هایی شامل حجامت، طب سوزنی، زالو درمانی و ماساژ درمانی به صورت غیرقانونی و بدون مجوز انجام می شد.

مدیر نظارت بر درمان عنوان کرد: با هماهنگی معاون محترم درمان دانشکده و پیگیری برای ممانعت از فعالیت مجدد نامبرده و همچنین اخذ دستور دادستان محترم دادسرای عمومی و انقلاب نیشابور، کارشناسان این معاونت در معیت نماینده اداره اماکن عمومی نیروی انتظامی و امور حقوقی دانشکده به محل مذکور مراجعه کردند. وی افزود: در پایان بازدید شباهنگام هشتم دی ماه، محل مذکور پلمپ گردید.

مدیر نظارت بر درمان و  اعتباربخشی در پایان یادآور شد: از آن جایی که دخالت در امور پزشکی توسط افراد غیرمجاز تهدیدی علیه سلامت همگان به شمار می رود معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی با افراد و مراکزی که بدون مجوزهای قانونی تحت هر عنوانی در امور پزشکی دخالت می نمایند برخورد خواهد نمود.

وی همچنین از شهروندان گرامی خواست در صورت مشاهده هر گونه فعالیت مراکز غیرمجاز و یا افراد فاقد صلاحیت در حوزه درمان با سامانه تلفنی رایگان 190 و یا به شماره 43307222 کارشناس نظارت بر درمان تماس حاصل نمایند و یا به سامانه پیامکی 3000216161  پیامک ارسال کنند تا در اسرع وقت نسبت به تعطیلی و معرفی به مراجع قضایی اقدام لازم صورت گیرد.