رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از تولد نوزاد عجول در مرکز درمان بستر فیروزه با کمک تیم اورژانس ۱۱۵ خبر داد.

مصطفی افشار نیک گفت: در تاریخ هفتم خرداد۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۵ در پی مراجعه حضوری خانم باردار با مشکل درد زایمان به پایگاه جاده ای کمال الملک پس از هماهنگی با مرکز ارتباطات نیشابور مادر باردار به آمبولانس انتقال داده شد.

او ادامه داد: پس از اینکه مادر باردار به آمبولانس انتقال داده شد، اقدامات اولیه انجام شد و با توجه به وضعیت اورژانسی مادر باردار و به علت فرا رسیدن زمان زایمان در طول مسیر مادر باردار به مرکز درمان بستر فیروزه انتقال داده شد و به کمک ماما، نوزاد در درمانگاه به دنیا آمد.

افشارنیک ادامه داد: مادر و نوزاد پس از زایمان و دریافت سایر اقدامات حمایتی در وضعیت عمومی مساعد توسط کارشناسان اورژانس و ماما به مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی حکیم انتقال داده شدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور تصریح کرد: تکنسین های اورژانس ۱۱۵مهارت عملی گرفتن نوزاد، انجام مراقبت های تخصصی از مادر باردار در کابین آمبولانس، اقدامات پیش بیمارستانی در زایمان، خونریزی ها، مراقبت از مادر باردار و نوزاد تازه متولد شده و فوریت های پزشکی در حاملگی های پرخطر را فراگرفته اند.
با تشکر از همکاران عملیاتی آقایان محسن باری و حسن خیرآبادی و مامای مرکز درمان بستر فیروزه سرکار خانم توزنده جانی