رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور از ضرب و شتم کارشناس اورژانس ۱۱۵ توسط همراهیان بیمار خبر داد.
مصطفی افشار نیک گفت: در ساعت ۱۹:۰۴ پنج شنبه ششم خرداد ماه در پی مراجعه حضوری همراهی بیمار به پایگاه اورژانس شهر بار مبنی بر مشکل قلبی خانم ۵۸ ساله در کوه های شهر بار، بلافاصله آمبولانس پایگاه شهر بار بعد از هماهنگی با مرکز ارتباطات نیشابور به محل حادثه اعزام می شود.
او ادامه داد: تیم اعزامی اورژانس ۱۱۵، بعد از طی مسافت طولانی و جاده کوهستانی هنگام رسیدن بر بالین بیمار توسط همراهیان بیمار مورد ضرب و شتم همراه با فحاشی و الفاظ رکیک قرار می گیرند.
افشارنیک افزود: متاسفانه در این حادثه کارشناس اورژانس ۱۱۵ از ناحیه سر و گردن و گوش مورد آسیب جدی قرار می گیرد و علی رغم وضعیت جسمانی نامناسب به بیمار رسیدگی می کنند و ۴۵ دقیقه بیمار را احیای قلبی ریوی می کنند.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور با اشاره به روزهای سخت اورژانس در مقابله با بیماری کرونا و افزایش فشار ماموریت های کارکنان اورژانس ۱۱۵ و از خودگذشتگی و ایثار کارشناسان اورژانس در ارائه خدمات درمانی بیست و چهار ساعته به مددجویان، در مورد ضرب و شتم پرسنل خدوم اورژانس، به‌خصوص در حین خدمت‌رسانی، از مراجع قضایی پیگیری موضوع تا حصول نتیجه و اعمال مجازات قانونی را خواستار شد.
او یادآور شد: پیگیری این حادثه از طریق حراست و امور حقوقی دانشکده در دستور کار قرار گرفته است.