رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از نجات جان خانم ۷۰ ساله توسط کارشناسان اورژانس ۱۱۵ خبر داد.

مصطفی افشار نیک گفت: در ساعت ۱۷:۰۴ نهم اردیبهشت ماه در پی تماس با مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ نیشابور مبنی بر درد قفسه سینه خانم ۷۰ ساله در شهر نیشابور پایگاه اورژانس شهری دو به محل اعزام شد.

او ادامه داد: پس از رسیدن کارشناسان اورژانس بر بالین بیمار و انجام معاینات اولیه مشخص شد بیمار ریتم خطرناک قلبی دارد که بلافاصله عملیات نجات بیمار آغاز شد و پس از تجویز دارو و شوک دادن خوشبختانه بیمار به زندگی بازگشت.

افشارنیک ضمن تشکر از تلاش کارشناسان اورژانس پیش بیمارستانی آقایان حسین آهنگرانی و حمید کاووسی در نجات جان این بیمار افزود: بیمار پس از انتقال به بیمارستان ۲۲ بهمن تحویل کادر درمانی شد و با اقدام به موقع کادر درمانی بیمارستان تحت مراقبت ویژه قلبی گرفت و هم اکنون با هوشیاری کامل در بخش قلب بیمارستان ۲۲ بهمن بستری می باشد.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور یادآور شد : هنگامی که فردی علایم(درد قفسه سینه،تعریق سرد،تهوع و استفراغ،تنگی نفس) دارد با شک به بیماری قلبی، همراهیان بیمار ضمن آرامش دادن به بیمار اطراف بیمار را خلوت نموده و از راه بردن بیمار جدا خودداری نمایند و سریعا با شماره سه رقمی ۱۱۵ تماس بگیرند.