تقویم روز
امروز پنج شنبه 30 خرداد ماه 1398 ساعت 20:27 ب ظ

بسمه تعالي

قابل توجه همكاران محترم: احتراما با توجه به اينكه افراد سودجو به طرق ممكن قصد سوء استفاده و كلاهبرداري از پرسنل خدوم و زحمتكش علوم پزشكي را داشته و دارند لذا ضمن توجه به هوشياري لازم به كليه كاركنان عزيز موارد ذيل جهت اگاهي بيشتر توصيه مي گردد :

1-     از دادن هرگونه آمار و اطلاعات محيطي بجز از طريق سلسله مراتب جدا پرهيز شود .

2-    به پيامك هاي مشكوك حساس بوده و در اسرع وقت به اطلاع حراست واحد مربوطه برسد .

3-    تا اطمينان كامل از شناخت مخاطب تلفن ، از دادن هرگونه اطلاعات و آمار خودداري شود .

ضمنا توجه همكاران را به شيوه ها و شگردهاي دشمن و افراد سودجو جهت تخليه تلفني معطوف مي داريم . اين موارد را هميشه بخاطر بسپاريد .

1-     حال و احوال گرم و دوستانه با مخاطب

2-    سعي در مبالغه گويي و تعريف و تمجيد از مخاطب

3-    تظاهر به همدلي و هم گرايي فكري

4-   عنوان كردن اسامي مسئولين جهت جلب اعتماد

5-    بيان بخشي از اطلاعات جهت تكميل گزارش

6-    درخواست مطالب تكميلي از معاونين و مسئولين دفاتر

7-    بي ارزش جلوه دادن مطالب و طرح سؤالات پي در پي

8-    ارايه شماره تلفن و عادي سازي جهت تماس هاي بعدي

حال كه با شيوه هاي كسب اطلاعات از طريق تلفن اطلاع پيدا كرديد براي سؤالات ذيل پاسخي مناسب را پيدا كنيد :

1-     آيا به نظر شما تلفن وسيله قابل اعتماد جهت انتقال مطالب مهم و محرمانه مي باشد ؟

2-    آيا اگر تماس گيرنده نامتان را بر زبان آورد يا با شما حال و احوال گرم نمود و يا از شما تعريف و تمجيد نمود در پاسخ به سؤالات وي چگونه برخورد مي كنيد ؟ آيا سعي نمي كنيد شماره تلفن وي را بگيريد و بعد از شناسايي و اطمينان از طريق مسئولين با وي مذاكره كنيد ؟

3-    در پاسخ به تماس گيرنده اي كه خود را از طرف مقامات عالي و يا دفتر فلان مسئول معرفي مي كند و يا اظهار مي دارد از فلان اداره و يا سازمان هستم چه پاسخي مي دهيد ؟ آيا از وي نمي خواهيد درخواست خود را مكتوب و از طريق سلسله مراتب اقدام كنيد ؟

4-   در پاسخ به درخواست شماره تلفن هاي مهم حتي در زماني كه با تهديد تماس گيرنده روبرو مي شويد چه واكنشي از خود نشان مي دهيد؟ آيا بدون هيچ ترسي شماره وي را اخذ و در صورت شناسايي ، خود شما با وي تماس گرفته و به او كمك مي كنيد؟

5-    در زماني كه تماس گيرنده به فاكس شما زنگ زده و درخواست ارسال فاكسي از طرف شما را دارد چه اقدامي مي كنيد ؟       آيا شما فاكس وي را اخذ و پس از حصول اطمينان خود اقدام به شماره گيري و ارسال مي كنيد ؟

 

 

 

 

 

با تشكر از كليه عزيزان – اين دفتر آماده دريافت هرگونه پيشنهادات ، انتقادات و نظرات سازنده شما مي باشد. تلفن تماس و پيام گير : 42627510           سامانه پيا م كوتاه : 3000216162                                          پست الكترونيك : از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد.

 

پیوند های مفید

www.3dots.ir