جلسه هماهنگی و برنامه ریزی در خصوص خدمت رسانی بهتر به مبتلایان ويروس انساني 'لنفوتروپيك سلول تي نوع يك' يا HTLV-1  در معاونت تحقیقات و فناوری برگزار شد.

به گزارش وب‌دا، جلسه هماهنگی و برنامه ریزی در خصوص خدمت رسانی بهتر به مبتلایان ويروس انساني 'لنفوتروپيك سلول تي نوع يك' يا HTLV-1  با حضور رئیس و معاونین دانشکده علوم پزشکی نیشابور در محل سالن جلسات معاونت تحقیقات و فناوری برگزار شد.

دکتر علی اکبر محمدی ضمن سپاسگزاری از حضور رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور، معاونین و نمایندگان آنها و درک اهمیت این موضوع گفت: با توجه به این که میزان شیوع این بیماری در خراسان رضوی نسبت به کل کشور بسیار بالا بوده و در بین شهرستان های خراسان رضوی، شهر نیشابور بیشترین آمار شیوع این بیماری را به خود اختصاص داده است، این جلسه، با هدف هماهنگی و برنامه ریزی لازم بین معاونت‌های تحقیقات، بهداشت و درمان در جهت ارائه خدمت بهتر به بیماران HTLV1 برگزار شد.

دکتر محمدی از راه اندازی مرکز جامع HTLV1 طی چند ماه آینده خبر داد و افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده در این راستا، معاونت بهداشت در زمینه غربالگری گروه های با خطر بالا و اطلاع رسانی های لازم اقدام می نمایند و معاونت تحقیقات و فناوری نیز طرح تحقیقاتی جامع و کاملی جهت ارائه به معاونت تحقیقات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آماده خواهند کرد.