مدیر شبکه بهداشت و درمان فیروزه از غربالگری صد در درصدی جمعیت این شهرستان در مرحله سوم غربالگری کرونا خبر داد.

به گزارش وب دا دکتر مجید خجسته پور گفت : همزمان با شیوع بیماری کرونا، کمیته‌های ۹گانه پيشگيری از بیماری کرونا در شهرستان فیروزه تشکيل و اقدامات مقابله با این بیماری آغاز و آموزش به گروه های هدف در دستور کار کلیه نیروها قرار گرفت.

وی با اشاره به اهمیت غربالگری جهت شناسایی مبتلایان و کنترل ویروس کرونا، گفت: در هر سه مرحله غربالگری از نظر بیماری کرونا ، بهورزان و مراقبین سلامت 100 درصد جمعیت را غربالگری کردند.
دکتر خجسته پور در ادامه گفت : مراکز دولتی منتخب بیماری کووید ۱۹ در شهرستان فیروزه، مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی فیروزه به صورت 24 ساعته و مرکز خدمات جامع سلامت همت آباد به صورت 16 ساعته است که از همان ابتدای شروع اپیدمی بصورت فعال در حال ارائه خدمات به شهروندان می باشد و تمامی مراقبت ها بصورت حضوری و تلفنی صورت گرفته است، تماس های تلفنی از طریق سامانه تلفنی ۴۰۳۰ و  شماره تلفن هایی که ستاد پیشگیری کرونا در اختیار بهورزان و مراقبین سلامت قرار داده پیگیری و غربالگری بیماری کووید ۱۹ انجام می شود.

این مقام مسئول با اشاره به همکاری خوب مردم فیروزه در اجرای مراحل غربالگری گفت : همکاری مردم و ارائه پاسخ های صحیح به کارشناسان سلامت در تماس های تلفنی، از ازدحام و تجمع زیاد به مراکز بهداشتی درمانی جلوگیری و باعث عبورایمن تر از این بیماری خواهد شد .

در پایان دکتر خجسته پور از مردم عزیز و فهیم شهرستان فیروزه درخواست کرد با تیم های سلامت همکاری لازم را داشته و برای حفظ سلامت خود و اطرافیان شیوه نامه های بهداشتی را با جدیت بیشتر رعایت کنند تا در پاییز و زمستان با موج شدید این بیماری مواجه نشویم.