مدیر شبکه بهداشت و درمان فیروزه از برگزاری برنامه های هفته ملی کودک با محوریت اثرات کرونا بر سبک زندگی کودکان خبر داد.

به گزارش خبرنگار وبدا، دکتر مجید خجسته پور با اشاره به شعار این هفته با عنوان آینده را باید ساخت اظهار کرد: کودکان آینده سازان فردای این کشور هستند و این هفته فرصتی است برای نشان دادن اهمیت موضوع توجه به آموزش و تربیت صحیح  کودکان امروز و بزرگسالان فردا.

دکتر مجید خجسته پور ادامه داد: هر کودکی با این پیام به دنیا می آید که؛ خداوند هنوز از بشر نا امید نشده است. کودکان عموماً شاد، بانشاط، امیدوار، پرانرژی، سرزنده، باصفا، صادق، خداجو و مهربانند و  بر این اساس اهمیت تربیت و آموزش صحیح معنا پیدا می کند.

وی افزود:توجه به آسیب‌های اجتماعی کودکان، بهداشت روان آنان، اهمیت کتاب خوانی برای کودکان، افزایش سواد رسانه و اهمیت بازی های سنتی در راستای ارتقای سطح سلامت و رشد اجتماعی آنان در ایام قرنطینه  باید  برای خانواده ها و متولیان امر آموزش اهمیت ویژه ای پیدا کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فیروزه در پایان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم مراقبت از کودکان و پیشگیری از ابتلای آنان به ویروس کرونا، برنامه‌های امسال هفته ملی کودک اغلب در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با همکاری سازمان های مربوطه اجرا خواهد شد.

  

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید