معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزه از اجرای طرح واکسیناسیون سیار با هدف تزریق واکسن کرونا به افراد دارای شرایط سخت در گروه های سنی سالمند در شهرستان فیروزه خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر حامد جزجلالیان اظهار داشت: در راستای اجرای طرح واکسیناسیون رده‌های سنی سالمندان بالای ۸۰ سال، شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزه با هدف تکریم و رعایت شرایط سنی سالمندان، طرح واکسیناسیون سیار کرونا را از ٢٧ اردیبهشت ماه در تمامی روستاهای تحت پوشش این شهرستان آغاز کرد.

معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان فیروزه تصریح کرد: طرح واکسیناسیون سیار سالمندان با توجه به شرایط سنی و وضعیت افراد سالمند که اکثرا تنها و در روستاهای دور زندگی میکنند و به جهت پرهیز از تجمع در تمامی روستاهای شهرستان فیروزه به مرحله اجرا در آمد، به گونه ای که فرد سالمند دغدغه و مشکلاتی همچون راه رفتن و طی مسیر تا مراکز بهداشتی درمانی را نداشته باشد.

دکتر حامد جزجلالیان در ادامه افزود: تاکنون واکسیناسیون کرونا سالمندان بالای ٧٠ سال، بیماران خاص،پرسنل بهداشت و درمان، پاکبانان، مددیاران و مددکاران مرکز نگهداری معلولین ذهنی مهر ماندگار انجام شده و درمجموع یک هزار و ۴٠٠ نفر دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

 در حال حاضر واکسیناسیون افراد بالای ٧٠ سال یعنی متولدان سال ١٣٢٠ به قبل در شهرستان فیروزه در حال اجرا می باشد و مشخصات این افراد در سامانه خدمات الکترونیک شبکه بهداشت وجود داشته و به تدریج براساس فراخوان وزارت بهداشت با این افراد تماس گرفته یا برای آنان پیامک فرستاده می شود و شهروندان می توانند در صورت تمایل با مراجعه به سامانه اینترنتی salamat.gov.ir و اعلام مشخصات، کد ملی و شماره تماس ثبت نام کنند تا با آنان تماس گرفته شود و نیاز به مراجعه حضوری افراد به مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه های بهداشت نیست.