مراسم معارفه سرپرست شبکه بهداشت و درمان زبرخان صبح روز سه شنبه بیست و هشتم مرداد در سالن همایش شهید مطهری قدمگاه برگزار شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان زبرخان در این مراسم گفت: استقلال شهرستان زبرخان هرچند با تاخیرهمراه بود اما این استقلال منشا اثرات و خدمات بیشتر و توسعه پایدار در تمام زمینه ها از جمله بهداشت و درمان برای زبرخان خواهد بود.

حامد سلیمانی افزود: شهرستان زبرخان با جمعیتی بالغ بر۶۰هزار نفر در حوزه سلامت دارای  ۷مرکز خدمات جامع سلامت، ۶پایگاه بهداشت، ۳۳خانه بهداشت است و ۱۳۰نفر از کادر بهداشت و درمان در این شهرستان به ارائه خدمت به مردم شریف این منطقه می پردازند.

وی در ادامه به بیان آماری از خدمات ارائه شده در سامانه سیب پرداخت و میزان رضایت مندی مردم را از این خدمات بیش از ۹۵درصد اعلام کرد و گفت:  تعداد خدماتی که در سامانه سیب ثبت شده بالغ بر ۱ میلیون خدمت در سال ۹۸بوده است و روزانه ۲هزارو ۶۰۰خدمت در مناطق تحت پوشش صورت گرفته است. این آمار خدمات ارائه شده درقدمگاه، درود و خرورا  نیزدر برمی گیرد.

سرپرست بهداشت و درمان شهرستان زبرخان در ادامه به ارائه آماری در خصوص وضعیت کرونا در زبرخان پرداخت و خاطر نشان کرد: تا روز سه شنبه بیست و هشتم مرداد ، ۲۶۴بیمار بستری و ۴۲نفر فوتی داشته ایم. دو هزارو ۱۰۰ نفر در قرنطینه خانگی به سر می برند و تا کنون بر اساس آمار نیشابور ۱۱ درصد از کل فوتی های نیشابور مربوط بخش زبرخان بوده است.

سلیمانی در ادامه به بیان اهداف و برنامه های خود اشاره کرد و یادآور شد با استفاده از ظرفیت های بالقوه و داشتن برنامه جامع شاخص های حوزه سلامت این شهرستان را ارتقا می دهیم.

وی احداث پایگاه های اورژانس، اتمام پروژه های خانه های بهداشت نیمه تمام، احداث کلینیک طب کار، احداث بیمارستان محلی، تشکیل مجمع خیرین سلامت استقرار نیروهای بهداشت حرفه ای و غذا و دارو در شهرک صنعتی و...را از اهداف خود بیان کرد.

سرپرست بهداشت و درمان شهرستان زبرخان در پایان گفت: امید است بتوانم خدمت گزاری شایسته در حوزه بهداشت و درمان شهرستان زبرخان باشم تا بتوانیم با همت جمعی عقب ماندگی ها ی حوزه سلامت شهرستان زبرخان را جبران کنیم.