رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در جلسه ستاد مقابله با کرونای نیشابور صبح روز شنبه بیستم شهریور ماه گفت: آمارها روند کند تدریجی را نشان می دهد اما آمار فوتی ها همچنان بالا است و نارنجی شدن رنگ نیشابور، فیروزه و زبرخان به معنای عادی انگاری شرایط نیست.
 دکتر محسن عظیمی نژاد به ارایه گزارشی از آخرین وضعیت کرونا در نیشابور پرداخت و افزود: تمامی رکوردها به استثنای بستری های روزانه در شهریور ماه شکسته شد. اکنون مجموع بستری به زیر 200 نفر رسیده است اما ورودی بیماران و همچنین بیماران بستری در ICU کاهش پیدا نکرده است.
 این مقام مسیول با اشاره به تزریق بیش از 4 هزار واکسن در روزجمعه نوزدهم شهریور گفت: 70 درصد فوتی های بیمارستان های کشور به 13 تا 14 درصد افراد واکسینه نشده بالای 60 سال مربوط می شوند و در تلاش هستیم که واکسیناسیون افراد بالای 60 سال را (که اکنون 80 درصد است) به بالای 90 درصد برسانیم.
 مقام عالی حوزه سلامت نیشابور با اشاره به این که بیشترین آسیب و فوتی از مناطق روستایی هستند خاطر نشان کرد: در نیشابور، فیروزه تیم های سیار واکسیناسیون این روزها در حال واکسیناسیون شهروندان هستند و از امروز واکسیناسیون خانه به خانه را در مناطق روستایی آغاز کردیم و امیدواریم تا 10 روز آینده 10 درصد باقی مانده جمعیت واکسینه نشده بالای 60 سال را واکسینه کنیم تا در پیک دیگر که احتمالا آبان ماه است بتوانیم مرگ و میر را کنترل کنیم.
 دکتر عظیمی نژاد در ادامه با قدردانی از سازمان بیمه اعلام کرد: 22 درصد از دریافت داروی رمدسیور توسط بیمه شدگان در بازه زمانی اردیبهشت تا مرداد سال جاری به نیشابور با هزینه 15 میلیارد تومان  اختصاص داشته است.
 رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در پایان ضمن تقدیراز نیروهای سپاه و فرماندهی تیپ زرهی 21 امام رضا علیه السلام به خاطر همراهی درافتتاح مرکز درمان بیماران حادتنفسی و همچنین تشکر از امام جمعه محترم برای اختصاص یکی از شبستان های مسجد جامع برای واکسیناسیون شهروندان و حمایت های همیشگی فرماندار محترم از حوزه سلامت تقدیر و تشکر کرد.