اردوی جهادی یک روزه در روستای ارغش از توابع بخش میان جلگه شهرستان نیشابور با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی توسط بسیج دانشجویی شهید غرویان دانشکده علوم پزشکی نیشابور و با پشتیبانی معاونت فرهنگی و دانشجویی  برگزار شد.

مدیر تعالی فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه در خصوص اردوی یک روزه جهادگران در روستای ارغش نیشابور اظهار داشت: در برنامه ریزی این اردوی جهادی با هدف ارائه خدمت بهتر و افزایش کیفیت خدمت رسانی، جلسات تخصصی متعددی با مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی، گروه سلامت روانی, اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشت، اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی و اداره تربیت بدنی دانشکده برگزار شد.

احمد شهبازی نیا ادامه داد: همچنین طی جلسه ای با حضور معتمدین و شورای روستا، مسئول بسیج دانشجویی و نماینده اورژانس نوع خدمات مورد نیاز مردم روستا نیازسنجی شد و جهت بسترسازی، پشتیبانی و آمادگی مناسب جهت حضور تیم جهادی در روستا برنامه ریزی گردید.

وی افزود: پزشک، دندانپزشک، روانشناس، کارشناس اورژانس و دانشجویان دانشکده علوم پزشکی بصورت داوطلبانه در این اردوی جهادی حضور داشتند و خدمات مختلفی شامل ویزیت پزشک، ویزیت دندانپزشک، خدمات مشاوره فردی و گروهی، آموزش کمک های اولیه، دیدار با خانواده شهدا، ارائه ماسک و داروی رایگان انجام شد.

شهبازی نیا ادامه داد: برگزاری مسابقات ورزشی فوتبال، طناب کشی و فریزبی از دیگر خدمات جهادی بود که با اهدای کتاب به تمامی کودکان شرکت کننده در این مسابقات موجبات شادی و نشاط این کودکان فراهم شد و همچنین در این اردوی جهادی علاوه بر آموزش صحیح مسواک زدن ۴۰ عدد خمیردندان و مسواک به کودکان اهدا گردید.

وی با اشاره به اینکه تمامی این خدمات به صورت رایگان بود، گفت: با حمایت مسئولان دانشکده، در آینده شاهد برگزاری اردوهای جهادی در دیگر مناطق محروم شهرستان خواهیم بود.