رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در جلسه شورای اداری نیشابور با حضور دکتر نبی پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی و دیگر مسئولان عالی رتبه صبح روز پنج شنبه سیزدهم خرداد به مروری بر عملکرد هفت سال اخیر دانشکده علوم پزشکی پرداخت.
دکتر محسن عظیمی نژاد در این مراسم که به منظور تجلیل از حامیان مدافعان سلامت صورت گرفته بود با تسلیت فرارسیدن سالروز ارتحال بنیان گذار انقلاب اسلامی و یاد و خاطره ی شهدای 15 خرداد گفت: دانشکده علوم پزشکی نیشابور به جمعیتی بالغ بر 540 هزار نفر خدمات بهداشتی و درمانی ارایه می دهد. در مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستانی جمعیت تحت پوشش دانشکده(نیشابور، فیروزه و زبرخان) 80 پزشک عمومی و 126 پزشک متخصص مشغول رابه خدمت به شهروندان هستند.
وی با اشاره به این که گام های بسیار بزرگی در هفت سال گذشته در حوزه سلامت بر داشته شده افزود: قبل از سال 88 به این مجموعه به عنوان شبکه بهداشت و درمان در نیشابور دایر بود؛ اکنون دانشکده علوم پزشکی با 56 مرکز خدمات جامع سلامت، 35 پایگاه سلامت، 198 خانه بهداشت، 25 پایگاه اورژانس و یک پایگاه اورژانس هوایی و در حوزه آموزش و تحقیقات با 11 رشته تحصیلی، 63 عضو هیئت علمی و 950 دانشجو و سه مرکز تحقیقات به جایگاه شایسته ای نسبت به سال های قبل رسیده است.
به گفته رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور کسب رتبه 26، 29 و 31 در سه سال متوالی در بین 60 دانشگاه علوم پزشکی کشور، افزودن 300 تخت بیمارستانی به بیمارستان ها(معادل دو برابر تخت های بیمارستانی 100 سال گذشته نیشابور)، احداث خوابگاه دانشجویی با بالاترین استانداردها با اعتبار 34 میلیاردتومان در مجموعه پردیس و ایجاد 15 هزار متر فضای آموزشی کارنامه درخشانی را در حوزه سلامت نیشابور کسب کرده است.
وی همچنین به احداث سه مرکز تحقیقاتی و سه مرکز به فوق تخصصی اشاره کرد و گفت: با راه اندازی آنژیوپلاستی و آنژیوگرافی در بیمارستان 22 بهمن تاکنون به 3 هزارو 500 نفر خدمات تخصصی ارایه دادیم. راه اندازی بخش سرطان و شیمی درمانی در مرکز فوق تخصصی عطار و ارتقای تجهیزات سرمایه ای همچون سیتی اسکن 16 اسلایس، ام ار ای 1.5 تسلا و دیگر تجهیزاتی مدرنی چون اندوسکوپی، کلونوسکوپی، ودیو کلونسکوپی، ودیو اندوسکوپ برگ زرینی را در حوزه سلامت نیشابور رقم زدیم.
بالاتری مقام حوزه سلامت نیشابور خاطر نشان کرد: مرکز پیش از تولد پریتانولوژی شمس شرق به همت خیرین سلامت و وزارت بهداشت، 40 تخت مراقبت های ویژه و راه اندازی دستگاه ماموگرافی برای غربال گری سرطان پستان نیز از دیگر اقدامات مختصر سال های گذشته است.
وی در پایان از یکی دیگر از افتخارات سال های اخیر دانشکده علوم پزشکی سخن گفت و افزود: مایه سربلندی است که سازمان بازرسی کل کشور در رصد دانشگاه های علوم پزشکی منطقه نهم آمایش به دانشکده علوم پزشکی نیشابور و مشارکت خیرین (16 میلیار تومان کمک نقدی و 36 میلیارد تومان کمک غیر نقدی) رتبه نخست را اختصاص داده است کسب این رتبه بدون شک نمایانگر عشق، همدلی و همبستگی خیرین نیشابوری با حوزه سلامت و اعتماد به مسئولان دانشکده بوده است.
رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در پایان از تمامی کارکنان حوزه سلامت از بهورزان تا پزشکان، معاونان و هیئت رئیسه دانشکده، همچنین فرماندار محترم، امام جمعه محترم و همراهی ها و مساعدت های مسئولان محترم وزارت بهداشت در نیل دانشکده به اهداف والاتر و افق های روشن تر تقدیر کرد.
در شورای اداری نیشابور مهندس حسینی معاون مدیرکل امور سلامت و امور اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور، دکتر طاهری رئیس اداره اعتبارات معاونت توسعه و طرح های عمرانی معاونت توسعه وزارت بهداشت، دکتر فرخی معاون اجرایی معاونت بهداشت وزارت بهداشت دکتر فرخی معاون اجرایی معاونت بهداشت وزارت بهداشت و دیگر مسئولان عالی رتبه نیشابور حضور داشتند.