رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم نیشابور از غربالگری بیش از  80 هزار نفر از اول اسفند ماه 1398 تا آخر شهریور ماه سال جاری در مرکز حکیم از نظر بررسی علائم کرونا خبر داد.

دکتر علی اصغر نوری در گفتگو با وب دا گفت: همزمان با اجرای طرح غربالگری، اقدامات پیشگیرانه نظیر تشخیص زودهنگام و جداسازی بیماران در حال انجام است که نزدیک به یک هزار نفر پس از غربالگری و جداسازی جهت ادامه درمان به بیمارستان 22 بهمن انتقال یافته اند.

وی در ادامه گفت: با توجه به افزایش مراجعه کنندگان به مرکز حکیم و لزوم ایجاد محیط ایمن برای شهروندان، برنامه های پیشگیرانه لحاظ شد که یکی از این اقدامات طرح غربالگری تمام مراجعه کنندگان به این مرکز می باشد که به همین منظور تمام مراجعه کنندگان سرپایی، انتقال از مراکز دیگر و بیماران آورده شده توسط اورژانس 115 از نظر وجود علائم کرونا بررسی انجام می شود و در صورت داشتن علائم پس از جداسازی از بقیه بیماران جهت ادامه درمان به بیمارستان مرجع کرونا شهرستان انتقال می یابند.

دکتر علی اصغر نوری در ادامه با اشاره به افزایش ارائه خدمات درمانی در مرکز حکیم گفت: تعداد 37 هزار نفر در پلی کلینیک تخصصی خیام و بیش از 45هزار نفر در بخش اورژانس در مدت زمان 7 ماه از شروع بیماری کوئید-19 غربالگری شده و خدمت دریافت کرده اند و این طرح تا زمان اعلام شدن وضعیت سفید در این مرکز ادامه خواهد یافت.

در پایان رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم ضمن تقدیر از تلاش و زحمات کارکنان این مرکز گفت: از تلاش های ایثارگرانه و از خودگذشتگی پزشکان، پرستاران، همکاران خدمات و تمام کسانی که در این شرایط دشوار، سختی ها و خطرات را به جان خریده و با از خودگذشتگی به میدان مبارزه با این بیماری آمده اند تقدیر و تشکر می نمایم و اطمینان دارم که بیماران و خانواده های ایشان قدردان زحمات شما خواهند بود.