‍ ‍ 

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از نجات جان آقای ۵۵ ساله توسط تکنسین های اورژانس خبر داد.

مصطفی افشار نیک گفت: در ساعت ۲۰:۴۰ پنجم اسفند ماه در پی مراجعه حضوری آقای ۵۵ ساله با درد قفسه سینه به پایگاه جاده ای امام رضا(ع) بلافاصله کارشناسان اورژانس ۱۱۵ بیمار را با برانکارد به آمبولانس انتقال دادند.

او ادامه داد: پس از انجام معاینات اولیه توسط کارشناسان اورژانس ۱۱۵ و استفاده از دستگاه تشخیصی تله مدیسین مشخص شد که بیمار ریتم خطرناک قلبی دارد و سریعا کد سکته قلبی(۲۴۷) ‌ فعال شد.

افشارنیک ضمن تشکر از متخصص قلب و عروق آقای دکتر امیدرضا امینی که با مشاوره های پزشکی در نجات جان بیماران نقش موثری داشته افزود: بیمار سریعا پس از دریافت دارو(آمیودارون)،اکسیژن،سرم تراپی و تحت مانیتورینگ به مرکز آموزشی پژوهشی درمانی ۲۲ بهمن منتقل و تحویل کادر درمانی شد سپس با اقدام به موقع متخصص قلب و عروق آقای دکتر امیدرضا امینی که با اقدامات حمایتی اولیه و تجویز شوک کنترل شده(سینکرونایز)،بیمار از مرگ نجات پیدا کرد و تحت مراقبت ویژه قرار گرفت و هم اکنون با هوشیاری کامل در بخش سی سی یو بستری می باشد.

او یادآور شد: از همشهریان عزیز تقاضا داریم که مهارت ها و اطلاعات در رابطه با بیماران قلبی را فراگرفته و اگر در منزل، بیمار با مشکلات قلبی دارند با یادگیری ارائه مراقبت های قلبی، بیمار خود را در لحظات طلایی نجات دهند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور گفت: در صورتی که بیمار دچار درد قفسه سینه شد ابتدا اطراف بیمار را خلوت، به بیمار آرامش دهید و از راه رفتن و فعالیت های بیمار جلوگیری نمایید . سپس سریعا با شماره ۳ رقمی ۱۱۵ تماس بگیرید.

مصطفی افشارنیک در پایان از خیرین سلامت که با خریداری ۱۲ دستگاه تله مدیسین و تجهیزات پزشکی که این روزها نقش پررنگی در نجات جان بیماران و مصدومین دارند قدردانی و تشکر نمود.