رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از انجام دو هزار ۴۴ مورد خدمت رسانی توسط اورژانس ۱۱۵ نیشابور در بهمن ماه ۱۳۹۹ خبر داد.

مصطفی افشارنیک گفت: تعداد ماموریت های اورژانس ۱۱۵ در بهمن ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته است.

او ادامه داد: در این ماه ۴۲۴ نفر به علت حوادث ترافیکی مصدوم شده اند که نسبت به مدت مشابه، کاهش ۴ درصدی داشته است همچنین ۴ نفر در پی حوادث ترافیکی فوت نموده اند.

افشارنیک افزود: در مجموع بیماران قلبی با ۱۹۵ مورد، کاهش سطح هوشیاری ۱۶۶ مورد، سقوط با ۸۸ مورد، مشکوک به کرونا با ۸۱ مورد، و تنفسی با ۷۸ مورد بیشترین تعداد ماموریت های مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور در این ماه بوده است.

او یادآور شد: تعداد هزار و ۲۰۲ بیمار و مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده اند که ۵۳۳ مورد به مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی ۲۲ بهمن، ۵۹۲ مورد به مرکزآموزشی پژوهشی و درمانی حکیم و ۷۷ مورد به سایر مراکز درمانی منتقل شده اند.

رئیس اورژانس ۱۱۵ نیشابور به ۱ سورتی پروازی بالگرد اورژانس ۱۱۵ و انتقال ۱ بیمار به بیمارستان در این ماه اشاره نمود.

رئیس اورژانس پیش بیمارسانی نیشابور یاد آور شد که در تماس با اورژانس ۱۱۵ با حفظ خونسردی به سوالات کارشناسان مرکز ارتباطات اورژانس پاسخ داده و به راهنمایی های آنها توجه کنید زیرا در اکثر مواقع با انجام اقدامات ساده درمانی می توانید جان بیمار و مصدوم خود را نجات دهید.