▫️رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از تحویل یک دستگاه موتور کراس و تجهیزات ارتباطی ماهواره‌ای همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به اورژانس ۱۱۵ شهر درود خبر داد.

▫️مصطفی افشار نیک گفت: باتوجه به موقعیت کوهستانی شهر درود، تردد زیاد گردشگران و وقوع حوادث در مناطق صعب العبور که امدادرسانی توسط آمبولانس میسر نبود نیاز مبرم به راه اندازی امداد کوهستان در این پایگاه بود که با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون ریال این امر میسر گردید.

▫️او ادامه داد: آمبولانس اورژانس ۱۱۵ شهر درود یکی از پیشرفته ترین و مجهزترین آمبولانس های مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی می باشد که کلیه تجهیزات پیشرفته پزشکی از قبیل دستگاه الکتروشوک، ونتیلاتور(دستگاه تنفس مصنوعی)، دستگاه تشخیصی تله مدیسین(پزشکی از راه دور) و ...را دارا می باشد.

▫️رئیس اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور یادآور شد: خوشبختانه ۱۰۰ درصد آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ نیشابور مجهز به دستگاه الکتروشوک می باشد وهمچنین با مساعدت خیرین سلامت بیش از ۶۰ درصد آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ نیشابور به دستگاه تله مدیسین تجهیز شده و پیش بینی می شود با کمک خیرین سلامت در افق ۱۴۰۴ کلیه آمبولانس ها به تمام تجهیزات پزشکی مجهز شود.

▫️این مراسم صبح سه شنبه ۲۱ بهمن ماه با حضور فرماندار ،شهردار، مدیر شبکه بهداشت و درمان زبرخان و اعضای شورای اسلامی شهر درود برگزار گردید.