🔹رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور از نجات نوزاد سه ماهه و انتقال ایمن مصدوم از نیشابور به بیمارستانی در مشهد توسط بالگرد اورژانس در کمتر از دو ساعت خبر داد.

 🔹مصطفی افشارنیک گفت: اعزام اول در ساعت ۱۳:۳۶ بیست چهارم دی ماه صورت گرفت که در این ماموریت نوزاد ۳ ماهه که دچار زجر تنفسی شده بود سریعا توسط تکنسین های پایگاه اورژانس جاده‌ای عبدالله گیو مورد حمایت تنفسی قرار گرفت و سپس بیمار توسط بالگرد اورژانس ۱۱۵ جهت ادامه مراحل درمان به مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی حکیم نیشابور منتقل شد.

🔹او ادامه داد: اعزام دوم در کمتر از ۲ ساعت صورت گرفت این اعزام در ساعت ۱۵:۰۵ طی تماس پزشک بیمارستان حکیم با مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ مبنی بر نیاز به انتقال ایمن مصدوم تصادفی بستری در بیمارستان حکیم به بیمارستان شهید کامیاب مشهد با مشکل شکستگی مهره های گردن توسط بالگرد اورژانس صورت گرفت.

🔹او افزود: پس از هماهنگی های صورت گرفته توسط واحد هدایت و پایش مراقبت های درمانی با بیمارستان شهید کامیاب مشهد، مصدوم پس از ثابت سازی مهره های گردنی و ستون فقرات تحت مراقبت توسط بالگرد اورژانس ۱۱۵ به مشهد انتقال داده شد.

🔹رئیس اورژانس پیش بیمارستانی ابراز امیدواری کرد: با همکاری دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا و خیرین سلامت و احداث پد های استاندارد و ایمن در روستا ها و مناطق کم برخوردار میتوانیم در کمترین زمان توسط بالگرد اورژانس خدمات درمانی و امدادی ارائه دهیم.