رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور از نجات مرد ۵۰ ساله، با تشخیص به موقع کارشناسان اورژانس ۱۱۵ خبر داد.

مصطفی افشارنیک گفت: در ساعت ۱۱:۰۵ بیست و دوم دی ماه در پی تماس با مرکز ارتباطات اورژانس مبنی بر درد قفسه سینه آقای ۵۰ساله، آمبولانس پایگاه اورژانس جاده ای حسن آباد به درمانگاه روستای همت آباد زمانی اعزام شد.

او ادامه داد: پس از رسیدن کارشناس اورژانس بر بالین بیمار و گرفتن شرحال و معاینه فیزیکی و نوار قلب  مشخص شد که بیمار سکته ی قلبی نموده که سریعا با هماهنگی مرکز ارتباطات اورژانس با بیمارستان و فعال شدن کد ۲۴۷ (کد سکته قلبی) بیمار با اقدامات درمانی مناسب به مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی ۲۲ بهمن منتقل شد.

افشار نیک افزود: بیمار با اقدام به موقع کادر درمانی  سریعاً به بخش آنژیوگرافی انتقال داده شده و پس از آنژیوگرافی و باز کردن عروق قلبی در بخش ویژه مراقبت های قلبی تحت مراقبت می باشد.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور ضمن تقدیر و تشکر از متخصص قلب و عروق بیمارستان ۲۲ بهمن آقای دکتر امیدرضا امینی که کمک شایانی در اجرای دستوارالعمل کد ۲۴۷ (کد سکته ی قلبی) می کنند یادآور شد: یکی از اهداف تیم نظارتی اورژانس ۱۱۵ از بازدید های مداوم پایگاه های جاده ای و شهری، سنجش علمی و عملی کارکنان ، تقویت ریتم خوانی و نوار قلب بوده است که خوشبختانه اخیرا شاهد بهبود عملکرد و رضایت خدمت گیرندگان بوده ایم.