رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از اعزام بالگرد جهت امدادرسانی و انتقال بیمار با مشکل سکته ی مغزی از روستای سرچاه اول در 60 کیلومتری نیشابور خبر داد.

مصطفی افشارنیک گفت: در ساعت ۰۹:۵۸ نهم آذر ماه به دنبال تماس با مرکز ارتباطات اورژانس مبنی بر درخواست امدادرسانی و انتقال خانمی با مشکل سکته ی مغزی از روستای سرچاه اول پایگاه اورژانس جاده ای کلاته محمد جان به محل مددجو اعزام شد.

او ادامه داد: پس از رسیدن آمبولانس بر بالین مددجو و انجام معاینات اولیه توسط تکنسین های اورژانس با توجه به وضعیت اورژانسی بیمار درخواست فعال سازی کد ۷۲۴ (سکته مغزی) شد و پس از هماهنگی های لازم توسط مرکز ارتباطات اورژانس، بالگرد اعزام و توسط تیم پروازی اورژانس با مراقبت کامل به مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی حکیم نیشابور منتقل شد.

افشارنیک افزود: در صورتی که بیمار علائم fast مثل افتادگی یک طرفه صورت، ضعف و یا فلج یک طرفه بدن، اختلال در تکلم (بریده بریده سخن گفتن) داشت،به سکته مغزی شک کرده و فورا با شماره ۱۱۵ تماس بگیرید.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور تاکید نمود: زمان برای این بیماران بسیار حیاتی است و از بروز علائم، کمتر از سه ساعت زمان دارید تا بیمار را به بیمارستان منتخب(کد سما) درمان سکته مغزی برسانید.