رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از انتخاب آموزش اورژانس نیشابور به عنوان یکی از مراکز پیشتاز در زمینه آموزش از سوی سازمان اورژانس کشور خبر داد.
مصطفی افشارنیک گفت: در جلسه هم اندیشی مسئولین آموزش سازمان اورژانس کشور که در تاریخ 17 آبان ماه به صورت وبینار برگزار شد، واحد آموزش اورژانس 115 نیشابور به عنوان یکی از برترین واحدهای آموزش درسطح کشور در زمینه آموزش همگانی و مجازی معرفی گردید.
او ادامه داد: با توجه به شیوع و گسترش ویروس کرونا و ممنوعیت برگزاری کلاس های حضوری آموزش اورژانس نیشابور با تهیه کلیپ های آموزش، پوستر و بروشور و انتشار آن در فضای مجازی جهت آموزش همگانی اقدام نموده است.
افشارنیک افزود: پس از فراخوان طرح همیار اورژانس، بیش از هزار نفر از همشهریان جهت شرکت در دوره های آموزشی ثبت نام نمودند و تا کنون 110 نفر از آنان آموزش کمک های اولیه را فرا گرفته و سایر داوطلبین پس از بهبود شرایط جهت آموزش فراخوانده می شوند.
او بیان داشت: آموزش های تخصصی نیز بر اساس نیاز سنجی های آموزشی انجام شده به صورت مجازی توسط توانمند ترین اساتید برگزار شده است همچنین موارد ویژه پزشکی از طریق ارتباط زنده تصویری در بستر شبکه های مجازی بصورت هفتگی و پرسش و پاسخ برگزار می شود.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور یادآور شد توانمند سازی همیاران اورژانس و گسترش آموزش های عمومی نسبت به خود امدادی و دگر امدادی می تواند در کاهش حوادث، تلفات جانی و کاهش بار ماموریت های اورژانس موثر باشد.