رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از اعزام بالگرد جهت امدادرسانی و انتقال مادر باردار از روستای چاه نسر در60 کیلومتری نیشابور خبر داد.

مصطفی افشارنیک گفت: در ساعت ۱۱:۵۸ بیستم آبان ماه به دنبال تماس با مرکز ارتباطات اورژانس مبنی بر درخواست امدادرسانی و انتقال مادر باردار از روستای چاه نسر، پایگاه اورژانس جاده ای عطائیه به محل مددجو اعزام شد.

او ادامه داد: پس از رسیدن آمبولانس بر بالین مددجو و انجام معاینات اولیه توسط تکنسین های اورژانس با توجه به وضعیت اورژانسی مادر باردار درخواست اعزام بالگرد داده شد پس از هماهنگی های لازم توسط مرکز ارتباطات اورژانس، بالگرد اعزام و مادر باردار توسط تیم پروازی اورژانس با مراقبت کامل به مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی حکیم نیشابور منتقل شد.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور یادآور شد: برای نزدیک شدن به هلیکوپتر همیشه باید از سمت راست و چپ نزدیک شد و از جلو و عقب نباید به هیچ وجه به  هلیکوپتر نزدیک شد مگر اینکه با هماهنگی خلبان این کار را انجام دهید.و همچنین روي زمینهاي شیب دار، همیشه از سمت شیب پایین به بالگرد نزدیک یا از آن دور شوید.

با تشکر از کارکنان عملیاتی آقایان مصطفی حصار سرخی، حامد بهمدی،روح الله عربخانی، رسول شریفی و کارشناسان مرکز ارتباطات اورژانس آقایان سعید خاتمی نسب، علی بهشتی و خانم شهرآبادی و تشکر ویژه از کادر پروازی هوانیروز و کارشناس اورژانس هوایی آقای کارگزار