رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور از اعزام بالگرد اورژانس به دو منطقه در محدوده های شورود و روستای جمبرجوق جهت امدادرسانی به مصدومین خبر داد.

مصطفی افشارنیک گفت: اعزام اول در ساعت ۰۸:۲۲ هفدهم آبان ماه صورت گرفت که در پی واژگونی یک دستگاه خودرو سواری پراید آمبولانس پایگاه اورژانس جاده‌ای عطائیه، و بالگرد اورژانس جهت امدادرسانی به محل اعزام شدند.

او ادامه داد: این حادثه یک نفر مصدوم داشت که مصدوم پس از انجام اقدامات اولیه درمانی(ثابت سازی مهره های گردنی و ستون فقرات) توسط بالگرد به مرکز آموزشی پژوهشی درمانی حکیم منتقل شد.

افشار نیک افزود: اعزام دوم در کمتر از ۴ ساعت رخ داد که در ساعت ۱۲:۱۸ طی تماس با مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ مبنی بر واژگونی یک دستگاه تراکتور، آمبولانس پایگاه جاده ای نصرآباد و بالگرد اورژانس به محل اعزام شدند.
او ادامه داد: پس از رسیدن تکنسین های اورژانس بر بالین مصدوم و ارزیابی اولیه مشخص شد که مصدوم از ناحیه شکم و قفسه سینه بشدت آسیب دیده است و پس از معاینه فیزیکی و به دنبال کاهش صداهای تنفسی و وضعیت ناپایدار مصدوم کارشناسان اورژانس پس از مشاوره با متخصص طب اورژانس دکتر قاسم مشارموحد اقدام به انجام NeedleDecompression (واردکردن چهار سرسوزن به دو طرف داخل قفسه سینه مصدوم و برداشتن فشار از قفسه سینه) کردند که باعث بهبود وضعیت مصدوم و نجات جان وی شدند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور ضمن تقدیر و تشکر از تکنسین های اورژانس آقایان امیر گرمابی و احسان اکبری که با تشخیص و اقدام به موقع خود باعث نجات جان این مصدوم شدند افزود: اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور با برگزاری دوره های پیشرفته و آموزش مداوم سعی بر ارتقاء سطح علمی و افزایش مهارت کارکنان خود داشته است که در چند ماه اخیر شاهد چندین احیای موفق و انجام Needle Decompression توسط نیروهای اورژانس بوده ایم.

باتشکر از همکاران گرامی آقایان حمید گولیان، حامد خجسته فر، امیر گرمابی، احسان اکبری، سعید خاتمی نسب، حمید اکبری و مرکز ارتباطات آقایان علی عبیری، مهدی احمدی و خانم ها شهرآبادی، گوهرجو، کادر پروازی هوانیروز و کارشناس اورژانس هوایی آقای سید حمید حسینی، تشکر ویژه از دکتر قاسم مشارموحد که حتی در بستر بیماری پاسخ گوی تماس های مشاوره اورژانس 115 می باشد.