رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از تشخیص به موقع مشکل قلبی بیماری در شهر قدمگاه توسط کارشناسان اورژانس ۱۱۵ نیشابور خبر داد.
مصطفی افشارنیک گفت: در ساعت ۰۰:۴۱ سیزدهم آبان ماه به دنبال تماس از منزل مسکونی با مرکز ارتباطات اورژانس مبنی بر درد ناگهانی قفسه سینه خانم ۳۳ ساله، آمبولانس پایگاه درود به محل اعزام شد.
او ادامه داد: پس از معاینه و شرح حال گیری توسط کارشناسان اورژانس و استفاده از دستگاه تشخیصی تله مدیسین مشخص شد که بیمار یک نوع مشکل قلبی خاصی دارد که با توجه به وضعیت او به نزدیک ترین مرکز درمانی (درمانگاه شهر قدمگاه )انتقال داده شد و پس از گرفتن نوار قلب و تاییده پزشک درمانگاه مبنی بر اختلال در ریتم قلب بیمار،سریعا داروی مورد نیاز تزریق شد.
افشارنیک افزود: بیمار پس از اقدامات درمانی به مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی ۲۲ بهمن نیشابور منتقل شد و در حال حاضر تحت درمان می باشد.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی یادآور شد:خوشبختانه با کمک خیرین سلامت ۱۱ دستگاه تشخیصی تله مدیسین به اورژانس ۱۱۵ نیشابور اهداء شده است که کمک شایانی در نجات جان بیماران داشته و از نظر تجهیزات پزشکی و تشخیصی جزء پیشگامان در قطب شرق کشور می باشیم.

با تشکر از همکاران عملیاتی آقایان جواد جعفری، محمد کمالی و همکاران مرکز ارتباطات آقایان سیدآبادی، عبیری و mcmc آقای سعیدی