رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از نجات جان آقای 28 ساله توسط تکنسین های اورژانس ۱۱۵ نیشابور خبر داد.

مصطفی افشار نیک گفت: در ساعت ۱۶:۱۸  دوشنبه بیست و یکم  مهر ماه در پی تماس با مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ نیشابور مبنی بر واژگونی وانت پیکان  در محور نیشابور _قوچان محدوده معدن نمک علی الدوله پایگاه اورژانس فیروزه به محل حادثه اعزام شد.

او ادامه داد: پس از رسیدن تکنسین های اورژانس به بالین مصدوم و ارزیابی اولیه مشخص شد که مصدوم از ناحیه شکم، لگن و  قفسه سینه بشدت آسیب دیده است.

 افشارنیک افزود: تکنسین های اورژانس به دنبال کاهش صداهای تنفسی و وضعیت ناپایدار مصدوم پس از انجام مشاوره پزشکی با پزشک اورژانس  خانم دکتر دولابی اقدام به انجام Needle Decompression (واردکردن دو  سرسوزن به داخل قفسه سینه مصدوم و برداشتن فشار از قفسه سینه) کردند که باعث بهبود وضعیت مصدوم و نجات جان وی شدند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور ضمن تقدیر و تشکر از از تکنسین های اورژانس آقایان حسن بخشی نیا و سعید سبوسی  که با تشخیص و اقدام به موقع خود باعث نجات جان این مصدوم شدند افزود: اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور با برگزاری دوره های پیشرفته و آموزش مداوم سعی بر ارتقاء سطح علمی و افزایش مهارت کارکنان خود داشته است که در چند ماه اخیر شاهد چندین احیای موفق و انجام Needle Decompression توسط نیروهای اورژانس بوده ایم.

شایان ذکر است، این حادثه یک نفر مصدوم داشت که مصدوم پس از انجام اقدامات حیاتی در  مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم بهمن تحت مراقبت و درمان می باشد.