رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی ضمن  تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی  و تقدیر و تشکر از معاونت توسعه مدیریت منابع و برنامه ریزی دانشکده از افزایش و بهبود شاخص  عملکرد اورژانس 115 در یک سال گذشته خبر داد.

مصطفی افشارنیک گفت: یکی از مهمترین دلایل افزایش و بهبود شاخص عملکرد اورژانس 115 نیشابور در سال های اخیر حمایت ها و توجه ویژه معاونت توسعه مدیریت منابع و برنامه ریزی دانشکده به اورژانس پیش بیمارستانی می باشد.

او ادامه داد: در سال گذشته دو پایگاه شهری و یک پایگاه جاده ای افتتاح شد و ساخت دو پایگاه جاده ای در روستای حسینی و کیلومتر 50 محور نیشابور- سبزوار آغاز شده و پیشرفت چهل درصدی داشته است که امید واریم تا پایان سال به بهره برداری برسد.

افشارنیک افزود: مقدمات راه اندازی پایگاه اورژانس شهر قدمگاه انجام شده است همچنین طرح های توجیهی راه اندازی پایگاه های اورژانس جاده ای فدیشه، مرزان و اسحاق آباد جهت کسب مجوز اورژانس کشور در حال انجام می باشد.

او افزود: امروزه با توجه به آموزش ها و تجهیزات تخصصی اورژانس شاهد افزایش آمار احیای قلبی و ریوی موفق و همچنین با کمک خیرین و تجهیز آمبولانس ها به دستگاه تله مدیسین موفق به نجات بیماران قلبی زیادی شده ایم.

در ادامه جلسه معاون محترم توسعه مدیریت و برنامه ریزی دانشگاه ضمن عرض تسلیت اربعین حسینی شغل اورژانس پیش بیمارستانی را یکی از سخت ترین مشاغل نام برد.

جواد مسیح آبادی گفت: کارکنان اورژانس که تلخ ترین و شیرین ترین لحظات را در هنگام خدمت رسانی درک می کنند، باید قادر به کنترل شدیدترین نوسانات احساسی و عاطفی باشند .

وی تصریح کرد: مهمترین ویژگی کار اورژانس داشن مهارت علمی، عملی، آمادگی جسمانی مناسب و مهمتر از همه معنوی بودن آن است.

معاون توسعه مدیریت منابع و برنامه ریزی دانشکده علوم پزشکی نیشابور افزود: نگاه تیم توسعه دانشکده همگام و هم قدم بودن با تمام واحد ها می باشد و به درخواست های کارشناسی شده در حد امکان مساعدت می گردد.

در پایان جلسه مدیر و کارکنان اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور به نمایندگی از رئیس سازمان اورژانس کشور با اهدای لوح و تندیس اورژانس از زحمات و حمایت های  تیم معاونت توسعه مدیریت منابع و برنامه ریزی دانشکده علوم پزشکی تقدیر و تشکر نمودند.