رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در جلسه ستاد مقابله با کرونای نیشابور با حضوراعضای شورای تامین گفت: وظیفه ما صیانت از سلامت مردم است. مخالف پلمب مراکز صنفی و ممنوعیت شهروندان عزیز برای کسب و کار هستیم اما با توجه به مصوبات ستاد کرونا، در شرایط کنونی و به دلیل عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی مجبور به برخورد با متخلفان و پلمب واحد های صنفی هستیم.

دکتر محسن عظیمی نژاد افزود: متاسفانه این ویروس نامریی با بی رحمی جان ها را می گیرد؛ در 17 روز پایانی اسفند روزهای خوب و بدون فوتی داشتیم اما امروز متاسفانه به طور میانگین روزانه، یک فوتی داریم.

وی در ادامه با بیان آخرین وضعیت ابتلا به کرونا در نیشابور خاطر نشان کرد: در حال حاضر117 بیمار بستری، ۱۹ نفر در بخش مراقبت های ویژه و دومورد فوت قطعی در اثر کرونا داریم. میزان کل بستری تا کنون 7 هزارو 992 نفر بوده است و 79 هزار مراجعه سرپایی داشته ایم و اکنون میزان بستری در بخش مراقبت های ویژه دو برابر بهمن و اسفندشده است.

دکتر عظیمی نژاد همچنین به افزایش تعداد مراجعان سرپایی در فروردین ماه اشاره کرد و افزود: علی رغم این که کارکنان پر تلاش بهداشت و آزمایشگاه روزانه تا ساعت22 به صورت میانگین 400 تست می گیرند اما به دلیل کمبود دستگاه نمونه گیری در پاسخ دهی به موقع تست ها با مشکل مواجه هستیم و به منظور تسریع در پاسخ دهی تست های شهروندان بایستی زیرساخت های نمونه گیری را افزایش دهیم.

وی بر ضرورت افزایش مراکز تست کرونا تاکید کرد و گفت: با رایزنی هایی که با نیروی انتظامی و شورای شهر داشته ایم بخشی از درمانگاه امام سجاد را به گرفتن تست کرونا تخصیص داده ایم. میزان تست های PCR به طور متوسط 45 درصد نسبت به چهار ماه گذشته افزایش پیدا کرده است و تنها در فروردین ماه 5 هزارو 800 تست گرفته شده است.

دومین جلسه ستاد مقابله با کرونای نیشابور روز یکشنبه بیست و دوم فروردین با حضور اعضای شورای تامین در سالن مدافعان سلامت مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی 22 بهمن برگزار شد.