رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور شامگاه پانزدهم فروردین در گفتگوی تلفنی با برنامه اشاره ی شبکه استان خراسان رضوی گفت: متاسفانه این روزها شاهد شیوع کرونای جهش یافته با قدرت سرایت بالا هستیم.

دکتر محسن عظیمی نژاد با اشاره به اولین بیمار شناسایی شده به کرونای  جهش یافته در نیشابور بیان کرد: بیمار مبتلا به کرونای جهش یافته پیرمردی 70 ساله بود که پس از مثبت شدن تست وی مشخص شد هر 9 نفر از اعضای خانواده او نیز تستشان مثبت شد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: یکی از اعضای خانواده ی فرد بیمار که در شرکت صنعتی مشغول به کار بود قبل از نهایی شدن  پاسخ تستش در محل کار باعث گسترش بیماری شد و 67 نفر از افرادی که در آن مجموعه با وی در ارتباط بودند نیز به کرونای جهش یافته مبتلا شدند و بلافاصله تقاضا کردیم که شرکت را تعطیل کنند.

  دکتر عظیمی نژاد با اشاره به انجام تست ازخانواده های این کارکنان خاطرنشان کرد:  همکاران معاونت بهداشت ظرف یک روز از هزار نفر تست کرونا گرفته اند ومی کوشیم تا با افزایش غربال گری از انتشار بیشتر ویروس جلوگیری کنیم.

دکتر عظیمی نژاد در پایان از مردم و شهروندان عزیز خواست که بیش از پیش مسایل بهداشتی را رعایت کنند و از هرگونه دورهمی و مسافرت های غیر ضروری و خرید از مراکزپرجمعیت وشلوغ پیشگیری بعمل آوردند و با استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی فقط در صورت ضرورت در اجتماعات حضور یابند.