رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در گفتگوی زنده تلفنی با برنامه اشاره ی شبکه استان خراسان رضوی گفت: نیشابور در شرق کشور اولین شهری بود که در سال جدید به رنگ نارنجی تغییر رنگ داد و پیش بینی می شود با ادامه این روند تا دو هفته آینده به وضعیت قرمز در بیاید.
دکتر محسن عظیمی نژاد با اشاره به این که در دو هفته ی پایانی ماه اسفند تا دوم فروردین فوتی در نیشابور گزارش نشد افزود: با شروع سال جدید و افزایش دورهمی ها، سفرها و خرید از بازارها میزان بستری ها، مراجعان به بیمارستان ها، تست های PCR مثبت و متاسفانه آمار مرگ و میر روند صعودی گرفت.
این مقام مسئول از مردم شریف نیشابور خواست که با مشاهده علایم بیماری که این روزها بیشتر به شکل علایم گوارشی و تنفسی نمود پیدا کرده است هرچه زودتر به درمانگاه ها و مراکز درمانی مراجعه کنند تا سریع تر بهبود حاصل کنند و با اعمال قرنطینه خانگی از انتشار بیماری به دیگران پیشگیری کنند. 
رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور هم چنین از افرادی که علی رغم توصیه های بهداشتی در ایام نوروز سفر رفتند خواست که تا 10 روز آینده خود را در منزل قرنطینه کنند و از شرکت در مهمانی، دورهمی و حضور در مراکز خرید  اجتناب نمایند