رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در جلسه ستاد مقابله و پیشگری از کرونا در خصوص سیر صعودی و تدریجی آمار بستری شدگان مبتلا به کرونا در بیمارستان ها نسبت به بهمن ماه هشدار داد.

دکتر محسن عظیمی نژاد در این جلسه که نیم روز دوشنبه یازدهم اسفندماه برگزار شد به ارایه گزارشی از وضعیت این بیماری در ماه های اخیر پرداخت و خاطر نشان کرد: وضعیت استان و نیشابور در سامانه ماسک زرد رنگ است و با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و عدم رعایت پروتکل ها ممکن است پیک دیگری را در نیشابور تجربه کنیم.

این مقام مسئول آبان ماه را مرگ بارترین ماه بحران کرونا تا کنون عنوان کرد و ادامه داد:  از آبان ماه تا کنون سیر نزولی میزان بستری و فوت را شاهد بودیم اما در یازده روز اسفند 27 نفر بستری داشتیم این در حالی است که در کل بهمن ماه میزان بستری 28 نفر و در دی ماه  39 نفر بوده است؛ این آمار بیان گر شیب ملایم صعودی و نگران کننده است.

وی بیشترین درصد مبتلایان بر اساس محل ابتلا را دورهمی ها، مسافرت، مراسم ترحیم و مطب پزشکان و بیمارستان ها بازار و مراکز خرید عنوان کرد و با مقایسه میزان تست مثبت در بهمن ماه با اسفند ماه، این میزان را نگران کننده خواند.

به گفته دکتر عظیمی نژاد ویروس انگلیسی فشار روانی زیادی را  به کشور تحمیل کرده است و تا کنون 10 مورد مشکوک را به آزمایشگاه مرجع تهران ارسال کردیم که  تا کنون نتیجه دو نفر از آن ها منفی اعلام شده است.

این مقام مسئول در ادامه درباره واکسیناسیون هم چنین افزود: در فاز نخست و در بیست و سوم بهمن ماه با حضور فرماندار و امام جمعه محترم، 30 نفر از کارکنان درمان که مستقیم با بیماران کرونایی در ارتباط بودند، واکسن را دریافت کردند و  در فاز دوم نیز 790 دوز واکسن دریافت کردیم که اولویت را همکاران بهداشت و درمان در بخش های پر خطر قرار دادیم. 

دکتر محسن عظیمی نژاد در پایان از حمایت ها و همراهی های همیشگی امام جمعه محترم و فرماندار محترم و کلیه کارکنان حوزه سلامت به ویژه کارکنان بهداشت و درمان تقدیر و تشکر کرد.

جلسه ستاد مقابله و پیشگری از کرونا با حضور امام جمعه محترم،  فرماندار ویژه، شهردار و دیگر مسئولان شهرستان در سالن اجتماعات بیمارستان 22 بهمن برگزار شد.