رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در مراسم اختتامیه بیست و پنجمین هفته فیلم و عکس نیشابور، همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، هنر را مایه ی آرامش و سلامت روان مردم دانست و یکی از بهترین راه های تغییر رفتار را پرداختن به هنر معرفی کرد.

دکتر محسن عظیمی نژاد در این مراسم با اشاره وجود پتانسیل فراوان هنرمندان نیشابوری ماموریت کارگروه هنر و سلامت را در بین کل دانشگاه های علوم پزشکی کشور یک ظرفیت بسیار با ارزش دانست و یادآور شد: برگزاری جشنواره فیلم و عکس سلامت با حضور داوران بین المللی و دو معاون وزیر نقطه عطفی در تلفیق مقوله هنر و سلامت نیشابور به شمار می رود.

وی برگزاری جشنواره مذکور را در سال 94 با 230 فیلم و 3 هزارو 800 عکس، الگویی برای تداوم این جشنواره در پایتخت برشمرد و تصریح کرد: اعتقاد دارم با داشتن ظرفیت های فراوان در نیشابور چه در حوزه ی فیلم و چه در حوزه ی عکس سلامت می توانیم نیشابور را به قطب هنر و سلامت کشور مبدل کنیم.

دکتر عظیمی نژاد با اشاره به ماموریت ویژه وزارت بهداشت ودرمان با عنوان ماموریت هنر و سلامت برای نیشابور از سینماگران جوان خواست برای تقویت این ماموریت به میدان بیایند.

این مقام مسئول در پایان صحنه های عشق، گریه، ایثار و از خود گذشتگی را در دوران کرونا به عنوان صحنه های ماندگار معرفی کرد که می تواند در فیلم نامه ها محور کار قرار بگیرد و هنرمندان جوان با هنر زیبای خود این لحظات را به تصویر بکشند.

مراسم اختتامیه بیست و پنجمین هفته فیلم و عکس نیشابور روز سه شنبه بیستم و یکم بهمن ماه با حضور نماینده محترم مدیرکل آقای آریا منش، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهردار و دیگر مسئولان اجرایی و جمعی از هنرمندان درسالن اجتماعات شهرداری نیشابور برگزار شد.