به گزارش وب دا، جلسه معارفه و آشنایی دانشجویان ورودی جدید با مسئولان دانشکده روز یکشنبه نهم آذرماه ۹۹ درسالن آمفی تئاتر دانشکده بهداشت و پیراپزشکی برگزار شد ودانشجویان از طریق برنامه زنده اینستاگرام با مسئولان دانشکده علوم پزشکی نیشابور آشنا شدند.

در ابتدا رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور با تبریک قبولی دانشجویان بیان کرد: از شما دانشجویان علوم پزشکی انتظار می رود تا در این شرایط انتشار بیماری کرونا ضمن اینکه خودتان پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی رعایت می کنید به بستگان خود در مورد رعایت نکات بهداشتی تذکر دهید تا با رفع محدودیت ها و مدیریت و کنترل کرونا، سلامتی به جامعه برگردد و بتوانیم بار دیگر در کلاس های حضوری شرکت کنیم.

دکتر محسن عظیمی نژاد در ادامه با اشاره به قدمت هفت هزار ساله نیشابور جهت آشنایی دانشجویان با شهر محل تحصیل خود به معرفی چهره های فاخر فرهنگی و ادبی نیشابور از جمله خیام، عطار و کمال الملک پرداخت.

دکتر ابوالفضل نعیم آبادی سرپرست معاونت آموزشی و عضو هیئت علمی مهندسی بهداشت محیط با تبریک شروع سال تحصیلی بیان کرد: کرونا اگرچه فرصت استفاده از کلاس های حضوری را گرفت اما فرصت‌هایی هم در تقویت زیرساخت ها داشت و اکنون می توانیم کلاس‌ها را در بستر فضای مجازی برگزار کنیم و با تجهیز استودیو پردیس سعی در بهبود کیفیت کلاس ها داریم.

سرپرست معاونت آموزشی در معرفی دانشکده گفت: دانشکده علوم پزشکی نیشابور در دو بخش دانشکده بهداشت و پیراپزشکی و دانشکده پرستاری از امکانات آزمایشگاهی و آموزشی خوبی برخوردار است.

وی ادامه داد: محیط های آموزشی مناسبی در مرکز مهارت های بالینی بیمارستان ها داریم و آزمایشگاه های بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای و کارگاه ها از تجهیزات معتبری برخوردار است و گواه کیفیت آموزش این دانشکده، موفقیت ۱۰ تا ۱۲ درصدی فارغ التحصیلان در کنکور ارشد است.

معاون آموزشی در پایان سخنان خود دانشجویان را به همکاری و حضور فعال در بستر مجازی دعوت کرد و گفت: حفظ ارتباط و مشارکت شما با واحدهای فرهنگی، دانشجویی، تحقیقات، انجمن ها و دریافت بازخورد شما موجب بهبود کیفیت امور است.

در ادامه این برنامه رنده اینستاگرام دکتر علی غلامی مدیر پژوهش دانشکده با آرزوی سلامتی برای دانشجویان و تبریک سال تحصیلی جدید، به معرفی سیستم پژوهشی دانشکده پرداخت و اظهار کرد: معاونت تحقیقات و فناوری از سال ۹۷ به طور مجزا شروع به فعالیت کرد و در این سال ها افتخارات زیادی کسب کرده است و اکنون دو مرکز تحقیقات بیماری های غیرواگیر و سلامت سالمندی و آزمایشگاه جامع جهت انجام پروژه های تحقیقاتی در اختیار داریم.

دکتر غلامی رئیس دانشکده را به عنوان یکی از محققان برجسته کشور نام برد و اذعان داشت: باعث افتخار است که از نظر تحقیقات در کنار دانشگاه های بزرگ کشور ایستاده ایم.

وی ادامه داد: کمیته تحقیقات دانشجویی در بین دانشگاه های تیپ ۳ در سال های ۲۰۱۶، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به ترتیب رتبه های ۱۶، ۱۱ و ۷ را در بین ۲۳ دانشگاه کسب کرده است و همچنین رتبه کلی دانشکده در این سال ها به ترتیب ۲۹، ۳۶ و ۲۸ در بین ۵۵ دانشگاه علوم پزشکی کشور بوده است.

در بخش بعدی این برنامه مهندس منصور نعیم آبادی سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی خطاب به دانشجویان جدیدالورود گفت: برگزاری مراسم بدون حضور فیزیکی و و دیدن شور و نشاط شما، گرمی سابق را ندارد و برای همه ما که خاطرات زیادی در این سالن با دانشجویان داشتیم، شرایط سختی است، همکاران معاونت فرهنگی و دانشجویی دلتنگ حضور شما و مشتاق دیدار شما هستند.

معاون فرهنگی و دانشجویی در ادامه سخنان خود به احداث خوابگاه دخترانه پردیس اشاره کرد و اظهار کرد: احداث خوابگاه پردیس با ظرفیت ۲۸۸ نفر، از سه سال پیش با همت بنیاد ۱۵ خرداد آغاز شد و با اتمام مراحل عمرانی این خوابگاه، با پیگیری دکتر عظیمی نژاد اعتبارات معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت جذب شد و همکاران معاونت فرهنگی و دانشجویی طی هفته ها و ماه های گذشته با تلاش شبانه روزی به دنبال تجهیز و آماده سازی این خوابگاه جهت پذیرش و حضور شما دانشجویان بوده اند.

مهندس منصور نعیم آبادی ادامه داد: خوابگاه دخترانه پردیس با سرانه ۲۳ مترمربع به ازای هر دانشجو، منحصر به فرد در طراحی، ایمنی و زیبایی است و خدا را شاکریم که مشکل خوابگاهی ما برای اسکان دانشجویان دختر به طور اساسی حل شده است.

وی با تشکر از حمایت های دکتر عظیمی نژاد رئیس دانشکده و معاون توسعه مدیریت منابع و برنامه ریزی دانشکده در تامین زیرساخت های معاونت فرهنگی و دانشجویی، به دانشجویان پسر نیز نوید داد که با فراهم کردن فضاهای خوابگاهی مشارکتی نخواهیم گذاشت که مشکل و دغدغه اسکان داشته باشند.

معاون فرهنگی و دانشجویی ضمن معرفی کانون ها، انجمن های علمی و تشکل های دانشجویی از دانشجویان خواست تا با فعالیت در این حوزه های دانشجویی و شرکت در جشنواره های مختلف از جمله جشنواره قرآن و عترت و جشنواره سیمرغ استعدادهای بالقوه خود را کشف کنند و اطمینان خاطر داد که در این راه کارشناسان معاونت فرهنگی و دانشجویی همراه شما خواهند بود و با برگزاری کارگاه های آموزشی متنوع در پرورش استعدادهای شما کوشا هستند.

هنرنمایی "علی نژاد" دبیر کانون آوا و صدا معاونت فرهنگی و دانشجویی زینت بخش این برنامه زنده بود.