صبح روز پنجشنبه، یکم آبان ماه معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نیشابور سفر کرد.

دکتر قاسم جان بابایی که برای دومین بار پس از آغاز بحران کرونا به نیشابور سفر کرده بود، از بخش های مختلف مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی ۲۲ بهمن و‌مراکز ۱۶ ساعته بیماری های واگیراین شهرستان بازدید کرد و خدمات بهداشتی درمانی ارایه شده به مردم و بیماران را مورد ارزیابی قرار داد.

وی در نشستی که در سالن همایش های معاونت بهداشت برگزار شد، ضمن ارایه برخی توصیه های درمانی به پزشکان و پرستاران گفت: اعتماد مردم به پزشکان و کادر درمان در شرایط کنونی قابل تقدیر است.

دکتر قاسم جان بابایی ضمن بیان وضعیت بحرانی کرونا و تاکید بر لزوم قرنطینه بیماران و  انجام تست کرونا از کلیه اطرافیان بیمار و سایرافرادمشکوک، افزایش تعداد مراکز ۱۶ ساعته را از مهمترین برنامه های مورد نیازدر نیشابور برشمردوخاطرنشان کرد: در شرایط فعلی مراقبت و شناسایی اطرافیان بیماران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. وی در ادامه در خصوص ایجاد زیرساخت هایی همچون دستگاه اکسیژن ساز، افزایش نیروی انسانی و ... قول مساعد داد.

دکتر جان بابایی در پایان با تشکر از حضور فرماندار ویژه نیشابور به عنوان مدیر بحران منطقه و حمایت ایشان از حوزه سلامت و رئیس دانشکده علوم پزشکی، از کلیه مدیران حوزه سلامت خواست مراقبت از اطرافیان و پیشگیری از انتشار بیشتر این بیماری را در دستور کار قرار دهند.