معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور در جلسه ستاد فوق العاده کرونا ضمن تسلیت ایام رحلت پیامبر اکرم(ص) و امام حسن مجتبی (ع) و تشکر از رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور،کادر بهداشت و درمان و تیم مدیریتی دانشکده برای تلاش های شبانه روی در مبارزه با کووید 19 گفت: آمارها، بیشترین میزان ابتلا به کرونا را در مراسم عزاداری، عروسی، میهمانی ها و مراسم مذهبی نشان می دهد بنابراین شرکت در هرگونه مراسم عزاداری، عروسی، میهمانی ها و مراسم مذهبی به مدت 2 هفته ممنوع است.
مهندس علیرضا قامتی اظهار داشت: باید همه سازمان ها و ارگان ها برای هر مصوبه ای که در این جلسه تصویب می شود پای کار بیایند و تمام و کمال مصوبات را اجرا کنند.
وی ادامه داد: باید نظارت و اطلاع رسانی بیشتری به مردم در رابطه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی داشته باشیم. در آینده ای نزیک انتخابات شورای شهر وروستا و ریاست جمهوری را پیش رو داریم که با مشارکت مردم باید شریط بحرانی را نیز کنترل کنیم.
به گفته مهندس قامتی رویکرد ما اطلاع رسانی و آموزش به مردم است و در این میان مردم نیز باید به آموزش ها اعتماد کافی و لازم را داشته باشند.
وی ضمن تاکید بر همراهی بیش از پیش رسانه ها اعلام کرد: رسانه ها در اطلاع رسانی کرونا باید بیشتر از گذشته همراه ما باشند.
ممنوعیت برگزاری مراسم عزا و عروسی، منع و محدودیت تردد در تفرج گاه ها، عدم برگزاری آزمون ها درمدارس، نظارت بیشتر دهیاران، شوراها و بسیج بر برگزاری مراسم مذکور و تفرج گاه های مناطق و شهرستان های حومه نیشابور از مصوبات اعلام شده در این جلسه بود.