به گزارش وب دا مشهد، رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: بر اساس دستور رییس جمهور،ستاد ملی کرونا و تاکید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی هرگونه ایاب و ذهاب از مبدا و یا به مقصد شهرهای تهران،کرج ارومیه، مشهد و اصفهان در ایام تعطیلی انتهای ماه صفر ممنوع است.

دکتر سید محمد حسین بحرینی طوسی در نامه ای که به دکتر جعفری سرپرست استانداری خراسان رضوی ارسال نموده است ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری روزهای پایانی ماه صفر، آورده است: به منظور حفظ سلامت مردم و بر اساس نامه ای که توسط وزیر بهداشت به ریاست جمهوری ارسال و پاسخ آن نیز دریافت شده است انجام هر گونه سفر در روزهای پایانی ماه صفر از مقصد و مبدا مشهد مقدس ممنوع است.

وی ضمن قدردانی از همراهی مردم شریف و همکاری و همیاری تمامی مسئولان در برگزاری مراسم های مذهبی و عزاداری با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی خاطر نشان کرد: این در حالی است که در برخی نقاط شهر مشهد مقدس این پروتکل ها رعایت نمی شود و ایستگاه های صلواتی با قدرت تمام دایر شده است که این موضوع و موارد مشابه موجبات نگرانی جدی خادمان سلامت در این استان را فراهم آورده است.

وی از مسئولان ارشد استان خواست در جهت کنترل و پیشگیری از انتشار ویروس کرونا، اقدام جدی و عاجل را در دستور کار قرار دهند.

همچنین روابط عمومی آستان قدس رضوی در آستانه ایام شهادت امام رضا(ع) با صدور اطلاعیه ای از دلدادگان و ارادتمندان ساحت مطهر رضوی درخواست کرد با توجه به خطر موج سوم شیوع بیماری کرونا، ضمن توجه به توصیه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا، با زیارت از راه دور، به انوار قدسی امام رئوف تمسک جویند.

در این اطلاعیه آمده است، زیارت مضجع نورانی علی ابن موسی الرضا علیه آلاف التحیه و الثناء به ویژه در ایام خاص دهه آخر ماه صفر توفیق ارزشمندی است که همه ارادتمندان حضرت مشتاق آن هستند و حضور خیل عظیم زائران ارجمند در قالب هیئات مذهبی، گروه‌های زیارتی و زائران پیاده در سال‌های گذشته موید این موضوع است.

در سال جاری با توجه به شرایط خاص به وجود آمده به واسطه شیوع ویروس منحوس کرونا، آستان قدس رضوی سعی کرد، ضمن خدمت برای تکریم زائران عزیز و حضور همه جانبه در رزمایش مواسات، با ایجاد بستر‌های گوناگون ارتباطی در رسانه‌های ملی، بین المللی و فضای مجازی، شرایط بهره مندی همه مشتاقان از انوار معنوی این آستان مقدس را در سراسر عالم فراهم نماید؛ هرچند خود بر این امر واقفیم که اثرات و برکات زیارت حضوری با هیچ اقدام دیگری جبران نخواهد شد.

در ایام دهه آخر صفر نیز با عنایت به سردی هوا و هشدار‌های مقامات مسئول در خصوص موج سوم شیوع بیماری، آستان قدس رضوی تلاش کرده با خدمت شبانه روزی و تشدید تمهیدات بهداشتی، زمینه زیارت توأم با سلامت زائران را فراهم آورد. لکن از مردم مومن و متدین که در ماه‌های گذشته جلوه‌ای بی بدیل از حقانیت و عقلانیت اسلام اصیل را به نمایش گذاشته‌اند، خواهشمندیم ضمن توجه به توصیه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا و با زیارت از راه دور، به انوار قدسی امام رئوف تمسک جویند.

در پایان ضمن آرزوی صحت و سلامتی برای همه ارادتمندان اهل بیت اطهار علیهم السلام، امیدواریم به زودی با رفع بلا بتوانیم با تمام ظرفیت و توان خدمتگزار خیل عظیم زائران صحن و سرای رضوی باشیم.

برای مطالعه اطلاعیه روابط عمومی آستان قدس رضوی اینجا کلیک کیند.