معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور در جلسه ستاد فوق العاده مقابله با کر‌ونا گفت: وضعیت بحرانی و قرمز است و ظرفیت تخت های مراقبت ویژه پر شده است.
مهندس علیرضا قامتی افزود: کارکنان درمان خسته شده اند و شبانه روز در حال تلاش هستند. اگر همه دستگاه ها و ارگان ها و مردم وارد میدان نشوند، شرایط از این نیز بدتر خواهد شد.
وی شرایط را فوق بحرانی دانست و بر تشدید رعایت شیوه نامه های بهداشتی توسط دستگاه های اجرایی و مردم تاکید کرد.
▫️پرهیز از تجمعات انسانی در بازار پرنده فروشان، پیشگیری از فعالیت اغلب باشگاه های ورزشی و پرهیز از تجمعات در مراکز خرید، الزام به استفاده از ماسک در اماکن عمومی و ادارات و ...از موارد مطرح شده در این نشست بود
امام جمعه شهرستان نیز در ادامه افزود: باید سخت گیری ها و اقدامات پیشگیرانه و رعایت شیوه نامه های بهداشتی را از خود آغاز کنیم. برخوردها و تذکرات باید همراه با عمل باشد. نیاز به تشکیل پلیس سلامت برای راهنمایی مردم درخصوص رعایت پروتکلهای بهداشتی است.
حجت الاسلام حاج آقای یعقوبی خاطر نشان کرد: در شرایط تهدید جدی به سر می بریم، از طرفی بیماری کرونا و از طرفی تحریم های دشمن را باید مدیریت کرد. با شرایط تهدید کرونا بایستی هم برخورد کنیم و هم زندگی کنیم.
وی ادامه داد: برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به مردم باید تبلیغات گسترده کرد و از ظرفیت کارکنان سایر ادارات و نیروهای بسیجی، هلال احمر و ... برای کمک به کادر درمان بایستی استفاده کرد.
جلسه فوق العاده ستاد کرونا پنجشنبه بعدازظهر دهم مهر باحضور مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی در سالن همایش معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی برگزار شد.